Skip to content Skip to footer

Podstawowe rodzaje skrzyniopalet z tworzywa sztucznego

W obecnych czasach procesy logistyczne w wielu przedsiębiorstwach mają bardzo duże znaczenie. Podczas nich powinno się wykorzystywać specjalnie do tego celu przeznaczone opakowania, wśród których można przede wszystkim wymienić skrzyniopalety z tworzyw sztucznych. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać ich najbardziej popularne rodzaje.

Skrzyniopalety pełne

Wśród różnych rodzajów skrzyniopalet można przede wszystkim wyszczególnić skrzyniopalety z tworzywa sztucznego pełne, inaczej zwane także skrzyniopaletami typu Euro-Box. Tego rodzaju pojemniki zostały wykonane z materiałów o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład uderzenia podczas transportu. Oprócz tego skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego posiada również bardzo gładkie ścianki, dzięki którym łatwo ją utrzymać w czystości. Jest to niezwykle istotna kwestia w całym łańcuchu dostaw, zwłaszcza, jeśli transportowane są produkty z grupy spożywczej. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego mają znormalizowane wymiary, dzięki którym wszystkie procesy logistyczne w przedsiębiorstwie przebiegają w bardzo efektywny sposób. Wśród najbardziej popularnych rozmiarów tego typu produktów można wymienić 1200×800 milimetrów lub 1200×1000 milimetrów.

Skrzyniopalety pełne składane

Skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego może również występować w formie pełnej składanej i będzie to bardzo korzystny wybór dla wielu przedsiębiorstw. Skrzyniopalety z tworzyw sztucznych tego rodzaju są składane, dzięki czemu ich objętość może być zredukowana, jeśli się z nich nie korzysta w danym momencie. W skrzyniach znajdują się również bardzo wygodne klapy dostępu, dzięki którym korzystanie ze skrzyniopalet jest ułatwione. Tego rodzaju produkty są również dostępne w sprzedaży w wersji z pokrywą lub w wersji z uchwytem na etykiety. Skrzyniopalety dostępne są w znormalizowanych wielkościach, które wynoszą 1200×800 milimetrów lub 1200×100 milimetrów. Dzięki temu ich transport oraz wszystkie procesy logistyczne w danym przedsiębiorstwie przebiegają w niezwykle efektywny sposób. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia.