Skip to content Skip to footer

Reklama Adwords: czym jest i jakie są jej zalety?

Reklama AdWords jest raczej znana zarówno użytkownikom Internetu i Google, jak i reklamodawcom. Są to linki, które wyświetlają się zawsze w wynikach wyszukiwania na samej górze. Mają one przyciągnąć uwagę oraz zachęcić potencjalnego klienta do odwiedzenia promowanej strony internetowej, a następnie skorzystania z jej usług.

AdWords reklama: co to jest?

Reklamy AdWords to nic innego, jak system reklamowy Google, który wyświetla reklamy tekstowe oraz graficzne kolejno w wyszukiwarce lub w sieci reklamowej. Ten podział jest bardzo ogólny, jednak można wymienić również osobne typy, takie jak między innymi reklama wideo, reklama aplikacji oraz kampania produktowa. Reklama adwords polega na tym, że linki sponsorowane wyświetlają się nad wynikami organicznymi, czyli naturalnymi. Co ciekawe, płatne formy promowania linków pojawiły się już w 2000 roku.

Różne klasyfikacje reklamy AdWords

Reklama AdWords może być dzielona na kilka typów. Są one uzależnione od miejsca wyświetlania reklamy, jej celów i tym podobne. Przede wszystkim najbardziej powszechny podział to taki, który rozróżnia kampanie prowadzone w różnych sieciach, na przykład sieci reklamowej czy sieci wyszukiwania. Najbardziej szczegółowy podział uwzględnia jednak aż sześć typów kampanii, to jest:
– tylko sieć wyszukiwania;
– tylko sieć reklamowa;
– kampania produktowa;
– wideo typu stream;
– kampania uniwersalna, która promuje aplikację;
– sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową.

Dlaczego AdWords reklama jest ważna?

Nie każdy ma świadomość, reklamy AdWords niosą ze sobą wiele zalet. Warto o nich wspomnieć, ponieważ jest to jedna z najbardziej efektywnych oraz skutecznych form współczesnego marketingu.

Po pierwsze, kampania AdWords zaraz po uruchomieniu wyświetla pierwsze linki sponsorowane, a potencjalni klienci zaczynają interesować się promowaną stroną.

Kampanie AdWords można też bez większych problemów modyfikować, to jest zmieniać słowa kluczowe, wielkość budżetu, treść reklamy i tym podobne. Oznacza to więc, że reklamodawca może zmieniać komunikaty reklamowe, dopasowując je do aktualnej oferty. Warto jednocześnie wspomnieć, że efekty kampanii można bez większych problemów mierzyć. Wszystko ze względu na odpowiednią konfigurację konta, która pokazuje w późniejszym czasie, czy reklamy przyniosły założone cele.