Skip to content Skip to footer

Pianka w arkuszach – najważniejsze cechy i zastosowanie

W przemyśle, gdzie do czynienia mamy z produktami wrażliwymi na stłuczenia i zarysowania, stosuje się pewne zabezpieczenia. Dobrze znanym materiałem w przemyśle opakowaniowym i w budownictwie jest pianka w arkuszach. Stosuje się ją przede wszystkim do pakowania i ochrony różnych artykułów. Pianka polietylenowa dostępna jest w różnych grubościach i wymiarach.

Pianka polietylenowa – jak się ją wytwarza?

Jest to materiał, który powstaje na skutek spienienia polietylenu przy pomocy gazu izobutanu. Podczas tego procesu tworzy się zamknięta struktura komórkowa. Dzięki takiej obróbce pianka polietylenowa ma wyjątkowe właściwości. Staje się ona wodoszczelna, paroszczelna, bezwonna, neutralna chemicznie, elastyczna, a także świetnie izoluje.

Pianka w arkuszach – niezastąpiona w pakowaniu

Coraz częściej do wypełnienia i ochrony różnych delikatnych produktów, szczególnie łatwych do uszkodzenia stosuje się piankę w arkuszach. Jest ona bardzo praktyczna, lekka, elastyczna. Dzięki niej pakowane towary są chronione przed wilgocią, mechanicznymi uszkodzeniami, a w transporcie pianka ta bardzo dobrze amortyzuje przed wstrząsami.

Jakie przedmioty są zabezpieczane pianką polietylenową?

Ten rodzaj pianki, ze względu na swoje znakomite właściwości sprawdza się zarówno podczas izolowania małych, jak i dużych artykułów. Pianka polietylenowa służy do zabezpieczania takich towarów jak: meble, maszyny, sprzęt RTV i AGD, ceramika, szkło, wszelkiego rodzaju elektronika itd. Jest ona idealna do pakowania, ze względu na swoje cechy, w tym trwałość, odporność na rozerwanie.

Pianka w arkuszach – dostępne wymiary

Na rynku znaleźć można arkusze w wielu różnych rozmiarach. To, jakie wybierzemy, zależy głównie od tego, co będziemy zabezpieczać taką pianką, czyli od gabarytów danego produktu. Arkusze takie mogą być bardzo cienkie albo grube i mieć 100 mm. Często pianki w arkuszach są robione na specjalne, indywidualne potrzeby klienta.

Pianka polietylenowa, a środowisko naturalne

Okazuje się, że ten rodzaj izolacji, zabezpieczeń jest w 100% możliwy do ponownego przetworzenia. Tym samym pianka ta nadaje się do recyklingu, co jest dużym plusem ze względu na środowisko naturalne i zmniejszenie ilości odpadów.