Skip to content Skip to footer

Słodkie owoce w małych słoiczkach

Domowe konfitury, dżemy, powidła czy kompoty to prawdziwe rarytasy, które wyciągamy w czasie zimowych miesięcy, aby przypomnieć sobie słoneczne, letnie dni, kiedy to można było się delektować świeżymi owocami zerwanymi wprost z krzaczka, który znajduje się w naszym przydomowym ogródku. Porzeczki, agrest czy truskawki mają wtedy wyjątkowy smak.

Słodkie owoce w małych słoiczkach

Takie naturalne przetwory owocowe nie mają sobie równych, jednak nie zawsze mamy czas, aby je przyrządzać samodzielnie w domu. Na szczęście małe wytwórnie, często z rodzinnymi tradycjami, produkują tego rodzaju przetwory i z powodzeniem możemy sięgnąć po nie ze sklepowych półek. Są one przede wszystkim nastawione na jakość, a nie ilość, więc mamy gwarancję, że nabywamy unikalny i niepowtarzalny produkt.

Producenci naturalnych przetworów owocowych wytwarzają je w szczycie sezonu, kiedy to owoce są najsmaczniejsze i zawierają najwięcej witamin. Owoce pochodzą od sprawdzonych lokalnych dostawców z czystych pod względem ekologicznym rejonów. Są to przede wszystkim maliny, truskawki, porzeczki, jeżyny, jagody, agrest, żurawina, a także jabłka, śliwki, gruszki czy wiśnie.

Zawartość cukru w cukrze

Naturalne przetwory owocowe nie wymagają dodatku cukru. Wszyscy przecież o tym wiemy, że dojrzałe i zebrane w odpowiednim momencie owoce, są wystarczająco słodkie. Warto więc przekonać się o tym czytając skład. Większość konfitur, dżemów czy powideł może obyć się bez tego dodatku, ponieważ długotrwały proces przygotowywania i tak uczyni z nich specjał o doskonałym smaku, aromacie i konsystencji.

W niektórych naturalnych przetworach owocowych możne znaleźć się niewielki dodatek cukru trzcinowego lub na przykład miodu. Miód ma cudowne właściwości, więc jego dodatek do syropu z pigwy czy cytryny nie powinien dziwić, lecz raczej cieszyć. Dzięki temu konfitura zyskuje właściwości prozdrowotne.

Unikalne receptury od babć i dziadków

Producenci tego rodzaju produktów stosują unikalne, stare i sprawdzone przez pokolenia receptury. Na przykład powidła śliwkowe muszą być długo gotowane na małym ogniu. Dzięki temu powstanie idealne smarowidło na świeży chleb o wyjątkowym smaku i zapachu.

Dzięki temu naturalne przetwory owocowe nie muszą zawierać żadnych dodatkowych sztucznych składników, które mają za zadanie poprawiać ich smak, zapach oraz konsystencję. Z powodzeniem więc mogą być zastąpione naszymi domowymi przetworami, które nie zawsze mamy czas sami przyrządzić.