Skip to content Skip to footer

3 powody, dla których warto stosować pomadę do brwi!

Pomada do brwi to specjalny kosmetyk, którego zadaniem jest podkreślenie konturu brwi i nadanie im stylowego wyglądu. Dlaczego warto zdecydować się na jej zakup? Oto 3 najważniejsze powody, dla których warto stosować pomadę do brwi!

Kosmetyk taki, jak pomada do brwi, na celu zaznaczenie linii brwi, wypełnienie braków oraz utrwalenie ich, aby mogły prezentować się dobrze przez cały dzień. Aktualnie to jeden z najczęściej wybieranych preparatów kosmetycznych do makijażu brwi, który uwielbiany jest przez wizażystki, celebrytki oraz blogerki. Dlaczego warto mieć go w swojej kosmetyczce?

1. Pomada do brwi – spektakularny efekt podkreślenia brwi

Pomada to kosmetyk o gęstej, woskowej konsystencji, który jest mocno napigmentowany, czyli posiada dużą ilość pigmentów – barwników. Stanowi on zatem połączenie zalet cienia do brwi oraz kredki, a dzięki jego specjalnej formule jest przy tym bardzo łatwy w nakładaniu.

Pomada do brwi polecana jest dla kobiet, które:
• posiadają cienkie, słabo zaznaczone brwi
• posiadają brwi o jasnym kolorze i chcą je podkreślić
• posiadają ubytki w rysunku brwi

Dzięki pomadzie do brwi można uzyskać bardzo dobre rezultaty – brwi mogą uzyskać pożądany kolor, a także objętość. Efekt można dostosować przy tym do własnych potrzeb – brwi mogą być podkreślone delikatnie albo bardziej intensywnie.

2. Pomada do brwi – łatwy makijaż także dla początkujących

Wbrew pozorom, pomada do brwi jest kosmetykiem łatwym w nakładaniu, dlatego też polecany jest także dla osób początkujących, które nie mają dużego doświadczenia w make-upie.

Pomadę nakłada się pędzelkiem lub szczoteczką – grzebykiem. Aby uzyskać efekt precyzyjnego konturowania brwi, poleca się zastosowanie skośnego, ściętego pędzelka, którym podkreśla się dolną i górną linię brwi, a potem wypełnia się ich środek. Następnie brwi wyczesuje się szczoteczką.

Szczoteczkę można zastosować także samodzielnie, nanosząc nią niewielką ilość kosmetyku na włoski. Wtedy efekt jest bardziej naturalny.

Ze względu na swoją gęstą, woskową konsystencję pomada do brwi pozwala na utrwalenie uzyskanego efektu nawet na cały dzień!

3. Pomada do brwi – pielęgnuje włoski

Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że pomady do brwi mogą również pielęgnować włoski!

W składzie kosmetyku znaleźć można najczęściej różne naturalne woski i oleje, na przykład olej rycynowy, który wzmacnia włoski i nadaje im zdrowszy wygląd. W rezultacie pomada nie tylko podkreśla brwi, ale także skutecznie je pielęgnuje!

Pomady do brwi kupisz na Kosmetykizameryki.pl