Skip to content Skip to footer

Alcoblow do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu

Alkomat bezustnikowy to szybki i prosty sposób na zmierzenie poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Taka wiedza bardzo się przydaje i to nie tylko policji, ponieważ z urządzeń tych korzystają również osoby prywatne. Co jeszcze o nim wiadomo?

Dwa guziki i kolorowe diody

Budowa i obsługa alcoblow jest całkiem prosta. Jest to nieduże urządzenie, które zmieści się zarówno w kieszeni, jak i w torebce. W zależności od modelu może posiadać dwie lub trzy diody oraz jeden lub dwa guziki. Pomiaru dokonuje się poprzez dmuchnięcie w kierunku urządzenia, po czym za kilka sekund zapalona dioda informuje nas o wyniku. Może ona mieć rożny kolor – wszystko zależy od tego, jakie stężenie alkoholu znajduje się w naszym oddechu.

Gdy alkomat bezustnikowy jest uruchomiony, to również świeci się jedna dioda, która informuje, że urządzenie jest gotowane do pracy. Zasilane jest baterią, która wystarczy nawet na kilka tysięcy pomiarów. Jako że alkomat nie posiada ustnika, nie wymaga również regularnego czyszczenia i tym samym jest w pełni higieniczny.

Zalety alkomatu bezustnikowego

Do jego największych zalet należy oczywiście to, że dokonuje precyzyjnego pomiaru w sposób całkowicie bezdotykowy. Odbywa się to również bardzo szybko i pozwala na przeprowadzenie pomiarów w krótkim czasie u bardzo wielu osób. Jest również, jak już wyżej zostało wspomniane, niezwykle wydajny. Jedna bateria równa się kilka tysięcy pomiarów.

Jego kompaktowa i poręczna postać jest łatwa do noszenia, więc alcoblow można zabrać wszędzie ze sobą, gdy zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo można zakupić dla niego praktyczny pokrowiec. Jest to także urządzenie praktycznie bezawaryjne, więc mamy gwarancję, że posłuży nam naprawdę długo.

Dla kogo przeznaczony jest alcoblow?

Z alkomatu bezustnikowego korzystają zarówno instytucje, podmioty gospodarcze, a także prywatne osoby. Policja wykorzystuje go do szybkich pomiarów trzeźwości wśród kierowców, a także podczas imprez masowych. Z powodzeniem jest on również wykorzystywany przez inne podmioty gospodarcze, a głównie pracodawców, którzy kontrolują w ten sposób swoich pracowników. Ma to duże znaczenie, np. w branży logistycznej czy budowlanej. Prywatne osoby nabywają bezdotykowy alkomat całkowicie na własny użytek.