Skip to content Skip to footer

Alkomat informacje

Alkomaty są wykorzystywane przez polską policję, ale ostatnio także coraz częściej przez społeczeństwo do pomiaru trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Alkomat cena jaką trzeba zapłacić za te urządzenie oscyluje wokół kilkaset złotych, ale można także zapłacić kilka tysięcy. Wszystko zależy od podzespołów wykorzystanych podczas produkcji alkomatu. Im lepsze podzespoły tym większa cena urządzenia i trzeba o tym pamiętać.

Sensor elektrochemiczny

Alkomat elektrochemiczny jest alkomatem, w którym wykorzystano działanie sensora elektrochemicznego. Właściwością jaką posiada ten sensor jest przede wszystkim duża wytrzymałość oraz możliwość wykonania dokładniejszych pomiarów w porównaniu do klasycznych alkomatów. Mogą być one używane profesjonalnie, ale także przez zwykłe osoby do użytku powszechnego. Pomiary można wykonać także zdecydowanie szybciej i w ten sposób możliwe jest osiągnięcie większej liczby pomiarów w krótszym czasie. Oczywiście należy pamiętać, że urządzenia tego typu wymagają kalibracji, która powinna być wykonywana jak najczęściej.

Alkomaty profesjonalne

Alkomaty profesjonalne różnią się od osobistych tym, że mają krótszy czas pomiarów oraz mogą mieć rzadziej wykonywaną kalibrację. Dobrym pomysłem jest przeanalizowanie komentarzy użytkowników, którzy zakupili dany model alkomatu. W ten sposób zobaczymy, czy inni ludzie są zadowoleni z zakupu urządzenia i czy spełnia ich wymagania. Czasami wysoka cena nie idzie w parze z wysoką jakością i dlatego trzeba uważać, żeby przypadkiem nie zakupić niewłaściwego sprzętu, którego nie będziemy nawet używać.

Bezpieczeństwo

Alkomat elektrochemiczny jest bardzo przydatny dla osób, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i dla których alkomat cena nie ma większego znaczenia. Oczywiście najlepiej starać się kupić dobry alkomat w niskiej cenie, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Bardzo ważną rolę odgrywa także bateria, ponieważ to ona decyduje jak długo alkomat może działać na jednym ładowaniu. Oczywiście im dłuższy jest ten czas tym lepiej. Dlatego na cenę alkomatu ma duży wpływ również bateria. Alkomat elektrochemiczny pomaga skontrolować poziom alkoholu, który wydychamy razem z powietrzem. Coraz częściej urządzenia zamawiane są przez firmy, które chcą kontrolować swoich kierowców.