Skip to content Skip to footer

Beskid Śląski dla narciarzy

Zimowe ferie w Beskidzie Śląskim to oferta, z której z pewnością warto skorzystać. Zadbane trasy zjazdowe, wygodne kwatery w Ustroniu, Wiśle oraz Szczyrku oraz inne atrakcje, dzięki którym można w ciekawy sposób spędzić czas z dala od stoku to walory, dzięki którym ta grupa górska jest bardzo chętnie odwiedzana w okresie zimowym. Jak zaplanować wypoczynek w tym miejscu?

Ustroń

Kto znajdzie noclegi w Ustroniu, ten miło spędzi czas o każdej porze roku. Bliskość górskich zboczy i wyciągu na Czantorie to wielki walor, którym przyciągają tutejsze pensjonaty Ustroń to również ciekawe centrum oraz Równica, na którą można dostać się na nartach biegowych, pieszo lub samochodem. Znana z pięknych widoków i torów saneczkowych, jest jednym z najpopularniejszych szczytów w polskich Beskidach. I na zboczach tej góry czekają liczne pensjonaty Ustroń, podziwiany z ich okien, prezentuje się wspaniale, a bliskość tras spacerowych staje się dodatkowym plusem dla wypoczywających tu gości.

Wisła

Pensjonaty Wisła to szeroka oferta noclegów oraz kolejna porcja atrakcji dla wszystkich miłośników sportów zimowych. W tym kurorcie czekają liczne trasy zjazdowe, dzięki którym można poszaleć na zboczach Soszowa oraz Stożka. Bliskość doliny Czarnej Wisełki, po której można spacerować przez cały rok, oraz malowniczej przełęczy Kubalonka, to kolejne walory, którymi mogą się pochwalić tutejsze pensjonaty Wisła znana jest też z Muzeum Beskidzkiego oraz galerii, w której można oglądać eksponaty związane ze sportową karierą Adama Małysza – najsłynniejszego mieszkańca tej beskidzkiej miejscowości.

Szczyrk

Ta miejscowość nie bez powodu nazywana jest zimową stolicą Beskidów. Dobre zagospodarowanie przyciąga, podobnie jak całoroczne pensjonaty Szczyrk to miejsce wyjątkowe, znane głównie z pięknych tras zjazdowych na zboczach Skrzycznego oraz skoczni narciarskich. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto postawić na tutejsze pensjonaty Szczyrk to ciekawa oferta i dla tych, którzy chcą poszaleć na nartach biegowych. Kuszą też szlaki piesze, dzięki którym o każdej porze roku można wejść na Klimczok i pobliską Szyndzielnię.

Ustroń,Wisła oraz Szczyrk to miejscowości, na terenie których wygodne pokoje gościnne można znaleźć bez problemów. Warto na nie postawić zimą, szczególnie w chwili, gdy jest się amatorem narciarstwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.dreamapart.pl/apartamenty/