Skip to content Skip to footer

Chirurg naczyniowy Katowice – diagnostyka i leczenie

Choroby naczyniowe to typowe choroby cywilizacyjne, czyli w dużej mierze związane z trybem życia, jaki prowadzimy. Ich przyczyny tkwią zwykle w złym odżywianiu, siedzącym trybie życia, braku aktywności fizycznej oraz stresie. Z tego powodu są najczęściej występującymi chorobami, które dosięgają osoby w różnym wieku.

Chirurgia naczyniowa czyli?

Ten szczególny dział medycyny zajmuje się wykonywaniem zabiegów operacyjnych w obrębie naczyń limfatycznych oraz krwionośnych. Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice poza tym zajmuje się również diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają naczynia krwionośne i układ limfatyczny. Są to jedne z najczęstszych i najgroźniejszych chorób obecnych czasów, często określanych również mianem cywilizacyjnych, ponieważ ściśle związane są z trybem życia, jaki obecnie panuje wśród większości z nas. Chirurg naczyniowy Katowice przeprowadzi więc niezbędną operację, która ma na celu usprawnienie niewydolnych naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zanim jednak do tego dojdzie, niezbędne są określone badania, które wykona dla nas poradnia chirurgii naczyniowej Katowice.

Najważniejsze badania, które może zlecić chirurg naczyniowy Katowice

Podstawowym badaniem, które zleca chirurg naczyniowy, jest USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, USG dopplerowskie kończyn górnych, a także dolnych lub badanie dopplerowskie tętnic trzewnych. USG dopplerowskie określa stan przepływu krwi w tętnicy, a to określa jej drożność i diagnozuje, czy krew na przykład nie cofa się z powodu zatoru lub przewężenia powstałego na skutek zmian miażdżycowych. USG Dopplera daje obraz wydolności i przekroju badanych żył i tętnic. Dzięki niemu istnieje możliwość wczesnej reakcji na zmiany w ich obrębie zagrażające nieraz życiu pacjenta (na przykład grożące chorobą zatorowo-zakrzepową i zatorowością płucną). Innym z badań, jakie wykona chirurgia naczyniowa katowice, jest tomografia komputerowa żył i tętnic, arteriografia, angioskopia, flebografia oraz limfografia.

Chirurgia naczyniowa Katowice – kiedy się zgłosić

Istniej szereg chorób, które zdiagnozowane, kwalifikują się do leczenia w tego rodzaju placówkach. Są to przede wszystkim: miażdżyca, cukrzyca, choroby i zatory żył, tętniaki, owrzodzenia żylne oraz wszystkie inne schorzenia naczyń krwionośnych i limfatycznych.