Uszczelniacz silikonowy w najprostszym możliwym ujęciu jest środkiem służącym do uszczelnień. Godny uwagi jest fakt, że pozwala nie tylko na wyremontowanie uszkodzonych uszczelek, ale również stworzenie zupełnie nowych. Kiedy warto zaopatrzyć się we wspomniany produkt?
Czym dokładnie jest Uszczelniacz silikonowy?
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że głównym składnikiem omawianego produktu jest polimer krzemoorganiczny. Należy zaznaczyć, że silikony produkowane są w formie żywic, elastomerów czy olejów. Cechują się one odpornością na wysokie temperatury czy działanie promieniowania ultrafioletowego.
Warto również wiedzieć, że produkt nie przewodzi prądu. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że silikon ma ogromne zastosowanie w przemyśle. Jest to bowiem bardzo ważny składnik smarów, olejów czy tynków zewnętrznych. Ponadto z silikonu produkowane są naczynia kuchenne. Można zaobserwować, że coraz częściej wykorzystuje się go w przemyśle motoryzacyjnym.
Jak nakładać i przygotować uszczelniacze silikonowe?
Rekomendowane jest przede wszystkim ich oczyszczenie i odtłuszczenie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że silikon można zarówno nakładać, jak i formować za pomocą szpatułek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to palcami.
Świetnym rozwiązaniem będzie wcześniej posmarowanie uszczelniacza mydłem w płynie. Dzięki temu można będzie wygodnie rozprowadzić, a także modelować silikon. W przypadku, gdy na naprawianym miejscu będzie znajdował się starszy silikon, trzeba się go pozbyć.
Gdzie można stosować uszczelniacze silikonowe w samochodzie?
Omawiany produkt można zastosować przy doraźnych naprawach elementów układu chłodniczego. Można nim uszczelnić miejsce podłączenia węży układu chłodniczego. Ponadto uszczelniacz z roku na rok jest coraz częściej wykorzystywany do uszczelniania miski olejowej.
Uszczelniacz jest również świetnym rozwiązaniem do różnego rodzaju działań prewencyjnych. Ponadto znajdzie zastosowanie do zabezpieczeń uszczelek skrzyni rozdzielczej.