Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na wysłanie palety kurierem?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się wysyłka palety kurierem. Jakie są największe atuty wspomnianej opcji?

Wysyłka palety kurierem jest możliwa również za granicę

Warto mieć świadomość, że obecnie nie trzeba ograniczać się do transportu palet tylko i wyłącznie na terenie Polski. Koniecznie trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że tanie przesyłki paletowe są jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem w porównaniu do wysyłania paczek kurierskich. W przypadku transportu paletowego można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Gdzie można zatem wysłać paletę kurierską? Oczywiście najtańsze transporty omawianych palet będą realizowane do krajów Unii Europejskiej. Świetnym rozwiązaniem będzie paleta do Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Przedsiębiorstwa z roku na rok coraz częściej podejmują decyzję o imporcie palet.

Tanie przesyłki paletowe są konieczne w niektórych sytuacjach

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że w niektórych sytuacjach rekomendowane jest postawienie na paletę kurierską, a nie transport paczki. Bardzo często konieczne jest wysłanie określonego towaru na palecie. Firma kurierska może bowiem w przeciwnym razie przyjąć danej paczki do transportu.

Do takich towarów należy zaliczyć przede wszystkim: silniki samochodowe, lodówki, duży sprzęt AGD, zamrażarki, gabarytowy sprzęt ogrodniczy, piasek, wapno, cement, towary cięższe niż 50 kg.

Paleta kurierska bardzo często wiąże się z niższymi kosztami

Koszt transportu ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Przedsiębiorstwa powinny zatem bardzo poważnie zastanowić się czy w niektórych sytuacjach lepszym rozwiązaniem nie będzie wysłanie określonych paczek paletą kurierską. Rekomendowane jest bardzo szczegółowe przemyślenie wspomnianego rozwiązania w różnych sytuacjach.

Wspomniany fakt może mieć bardzo duże znaczenie, gdy przedsiębiorstwo będzie wysyłało przynajmniej dwie paczki do jednego odbiorcy. Warto zastanowić się nad paletą kurierską również w przypadku wysyłania towarów dużych gabarytowo. Omawiane rozwiązanie doskonale zda egzamin także w sytuacji, gdy paczki będą ważyły więcej niż 30 kg. Warto postawić na wysłanie palety w przypadku opon powyżej 16 cali.