Skip to content Skip to footer

Dobry program do faktur

Wystawianie faktur jest bezwzględnym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy bez względu na jego wielkość czy branżę, w której działa. Faktura jest podstawowym i najważniejszym dokumentem potwierdzającym sprzedaż oraz głównym dokumentem skarbowym. Warto więc zaopatrzyć się w prosty i intuicyjny program do fakturowania, który wesprze proces sprzedażowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania?

Program do fakturowania powinien być przede wszystkim intuicyjny i zapewniać optymalne i efektywne użytkowanie. W zależności od rodzaju fakturowanych produktów i specyfiki branży powinny być aktywne jedynie te obszary programu, które będą wykorzystywane przez użytkownika. Najważniejsze w programie do fakturowania jest to, aby dokument powstał szybko, a część pól uzupełniła się i przeliczyła automatycznie.

Wybierając program do fakturowania warto zwrócić też uwagę na sposób przechowywania danych. Obecnie wiele aplikacji dostępnych jest w chmurze, co oznacza łatwy i bezkolizyjny dostęp do wszystkich raportów, danych historycznych i dokumentów sprzedażowych z dowolnego miejsca na świecie.

Ważna jest też funkcjonalność. W dobrym programie do fakturowania istnieje możliwość dodania logo firmy czy personalizowanych czcionek, preferowanej waluty czy formy płatności oraz układu stron.

Aktualizacje programu do fakturowania

Z uwagi na fakt, że przepisy prawa podatkowego wciąż ulegają zmianie warto zadbać o to, aby program do fakturowania aktualizował się na bieżąco. Zapobiegnie to błędom księgowym, nieprawidłowym stawkom podatku czy niewłaściwym odpisom i zwolni przedsiębiorcę z obowiązku ciągłego śledzenia przepisów podatkowych.

Twórcy programu do faktur muszą na bieżąco śledzić zmiany w przepisach księgowych i podatkowych i powinni zadbać o to, aby aktualizacje przeprowadzane były zdalnie i automatycznie.

Różnorodność faktur

Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej dobrą praktyką jest, aby program do fakturowania pozwalał na wystawianie różnych rodzajów dokumentu: faktur zaliczkowych, VAT, faktur korygujących, not księgowych czy paragonów fiskalnych.

Różnorodność faktur pozwala na rozszerzanie różnych obszarów działalności bez obawy, że któryś z dokumentów nie będzie możliwy do wystawienia.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.