Skip to content Skip to footer

Dom opieki – gdy choroba Alzheimera postępuje

Choroby wieku starczego dotykają coraz szersze rzesze społeczeństwa, wydłuża się bowiem średnia długość życia. W obecnych czasach nikogo nie dziwią kluby dla osób po osiemdziesiątce, podczas gdy jeszcze kilkadziesiąt lat temu mało kto dożywał tak sędziwego wieku. Niestety, gdy na starość choroba bierze górę, należy zatroszczyć się o odpowiednią opiekę.

Jak rozpoznać chorobę Alzheimera?

Na Alzheimera chorują w zdecydowanej większości osoby starsze, około sześćdziesiątego, siedemdziesiątego roku życia. W zdecydowanej większości są to kobiety, które chorują częściej niż mężczyźni. Jeżeli u kogoś w rodzinie zdarzył się już przypadek choroby alzheimera, to zwiększa się ryzyko, że i on na starość zachoruje. Chorobę można zdiagnozować rozpoznając u pacjenta otępienie. Należy jednak różnicować to ze starczą demencją.

Trzy fazy otępienia

W chorobie Alzheimera wyróżnić można trzy fazy otępienia. Pierwsza z nich to otępienie o lekkim nasileniu. W tej fazie choroby człowiek ma problemy z zapamiętywaniem nowych informacji, a także zaczynają się kłopoty z tak zwaną pamięcią krótkotrwałą. Niekiedy osoby chore zapominają chociażby co piętnaście minut wcześniej jadły na obiad. Druga faza to otępienie o umiarkowanym nasileniu. Zaburzenia pamięci nadal postępują, a dodatkowo pojawiają się także problemy z orientacją w terenie, a czasem także i z mową. Trzecia, najcięższa postać, to otępienie zaawansowane. W tym stadium chory jest nieporadny niczym małe dziecko, potrzebuje pomocy w najprostszych czynnościach dnia codziennego – na tym etapie niezbędna staje się asysta osób trzecich, swoją funkcję spełnia dom opieki alzheimer Warszawa.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Dom opieki alzheimer Warszawa to propozycja dla osób chorych, które już dłużej nie są w stanie funkcjonować samodzielnie. Dom opieki dla chorych na alzheimera zapewnia kompleksową opiekę na najwyższym poziomie. Jest to miejsce, w którym dobrze poczują się osoby niezależnie od stadium choroby. Często bliscy osób chorych mają obawy związane z przekazaniem opieki nad najbliższym osobom trzecim, jednak gdy sytuacja życiowa nie pozwala na samodzielną opiekę, to dom opieki alzheimer Warszawa, to zdecydowanie najlepszy wybór spośród wszystkich możliwych.