Skip to content Skip to footer

Efektywność zabiegu depilacji laserowej

Usunięcie na stałe zbędnego owłosienia jest bardzo popularnym trendem zarówno wśród kobiet, jak i coraz częściej wśród mężczyzn. Gładkie, ogolone ciało to doskonała wizytówka, pewnie więc dlatego zabieg depilacji laserowej (np. w mieście Warszawa) jest tak powszechnie wykonywany.

Depilacja laserowa warszawa-zabieg o nieograniczonym zasięgu

Depilacja laserowa warszawa to metoda pozbywania się zbędnego owłosienia za pomocą lasera. Depilacja laserowa zaliczana jest do bezinwazyjnych metod depilacji. Ze względu na to, że jest to niezwykle popularny zabieg, wykonamy go już w praktycznie każdym salonie kosmetycznym, w każdym mieście (wyszukując odpowiednie miejsca w Internecie, można wpisać frazę np. depilacja laserowa warszawa).

Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń lub podrażnień skóry, przez co stosować go można na różne partie ciała. To z kolei ogromnie cieszy tych, którzy z owłosieniem nie tylko nóg czy bikini, walczą na co dzień. Ogromną zaletą depilacji laserowej jest to, że wiązka światła lasera przenika przez skórę (niszcząc tym samym mieszki włosowe), przy czym nie narusza ona niezwykle delikatnej struktury naszego naskórka.

Bezbolesna depilacja laserowa warszawa

Wiele osób zastanawia się, czy jeżeli zabieg depilacji laserowej (np. depilacja laserowa warszawa) działa w tak spektakularny sposób, to czy jest to zabieg bezbolesny? Nie ma się co martwić- laserowa depilacja jest metodą w zupełności bezbolesną.

W trakcie zabiegu można jedynie odczuwać delikatny dyskomfort (zwykle występujący w postaci szczypania lub pieczenia), jednak nie jest to bolesne. Oczywiście stopień odczuwanego dyskomfortu jest różny dla różnych osób i zależy w głównej mierze od indywidualnej wrażliwości na ból.

Ile zabiegów depilacji laserowej będzie koniecznych do wykonania?

Depilacja laserowa to tego typu zabieg, który należy wykonać w kilku seriach, by uzyskać zadowalające efekty. Wszystko wynika z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Zwykle po pierwszym naświetlaniu zostaje usuniętych do około 30% włosów.

Cały proces opera się na tym, że światło lasera ma zdolność niszczenia tylko tych włosów, które znajdują się w odpowiedniej fazie wzrostu (jest to tzw. aktywna faza wzrostu). Właśnie dlatego niszczone są te włosy, które widoczne są na powierzchni skóry.

W przypadku wykonania 3 serii naświetlania, z zastosowaniem w kilkutygodniowych odstępów, pozwala zredukowanie liczby odrastających włosów o około 92%. By uzyskać najlepsze efekty, zaleca się również wykonanie od czasu d czasu tzw. naświetlania przypominającego.