Skip to content Skip to footer

Jak rozsądnie zorganizować urodziny dzieci i nie zwariować?

Urodziny dla dzieci są okazją, by się świetnie pobawić w gronie swoich najbliższych znajomych. Chętnie zapraszają one swoich kolegów ze szkoły, przedszkola czy podwórka, z którymi mają wtedy szansę pobawić się w nieco innych warunkach i odmiennym klimacie niż na co dzień. Jak taką imprezę zorganizować?

Przekąski – co warto przygotować?

Organizując w domu imprezę urodzinową możesz popisać się swoimi umiejętnościami organizatorskimi i przygotować dzieciom coś ekstra do jedzenia i picia. Świetnie sprawdza się w takich sytuacjach domowy poncz, kompot lub lemoniada – zrobione z naturalnych składników na pewno są lepszą alternatywą niż słodkie napoje gazowane, a dzieciaki je uwielbiają. Z przekąsek również warto postawić na domowe ciasta i ciasteczka, drobne kanapeczki ze zdrowymi warzywami i świeże owoce. W praktyce takie rozwiązanie jest najlepsze – dzieciaki podczas zabawy chętnie posilają się, a w towarzystwie i w czasie super imprezy bardzo smakują im produkty zdrowe, świeże i pełne witamin – warto to wykorzystać!

Jakie gadżety kupić i jakie atrakcje zorganizować?

Dzieciaki zwykle świetnie bawią się same we własnym towarzystwie, ale dobrze jest zorganizować im kilka zabaw – na przykład szukanie upominków w ogrodzie, podchody, czy mecz piłki nożnej. Również w skromniejszych warunkach lub przy złej pogodzie, zamknięte w mieszkaniu dzieci można podczas imprezy urodzinowej świetnie rozerwać, dając im mnóstwo powodów do radości. Urodziny dla dzieci można uświetnić pokazem animatora, który oprócz dostarczenia dzieciom kreatywnej rozrywki da rodzicom także dłuższą chwilkę, by odpocząć w dorosłym gronie, napić się kawy i poplotkować. Wśród gadżetów urodzinowych najlepiej sprawdzają się standardowe czapeczki z papieru, konfetti, baloniki i urodzinowe talerzyki oraz kubeczki. Można także pokusić się o zakup fantazyjnych świeczek na tort z zimnymi ogniami – robią one rewelacyjne wrażenie i są świetnym urozmaiceniem urodzin. Organizując urodziny dla dzieci rodzice zwykle martwią się o uszczuplenie swojego budżetu. Jest jednak na to sposób – dokładne przemyślenie kogo zaprosimy, co przygotujemy, wymyślenie domowych atrakcji niedrogich w wykonaniu, i opracowanie na tej podstawie budżetu urodzinowego!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.