Skip to content Skip to footer

Jak wybrać prezent dla promotora?

Prezent dla promotora wcale nie jest taką prostą sprawą. Jak go w zasadzie kupić? A może w zasadzie to nie kupować go w ogóle? Co będzie najlepsze? na te pytania odpowiemy poniżej…

Prezent dla promotora – kupić czy nie?

Na początek warto rozważyć tę kwestię, czy w ogóle trzeba kupować jakiś prezent? Zasadniczo oczywiście nie trzeba, jednak się powinno. Czasami różne osoby decydują, że skoro nie otrzymały za dużej pomocy od promotora, to w zasadzie nie będzie konieczne tutaj żadne obdarowanie go.

Niemniej jednak zawsze warto chociaż coś drobnego dać. Można także złożyć się z innymi osobami i kupić jedną sensowniejszą rzecz niż kilka małych drobiazgów.

Zapytać promotora?

Czasami warto w zasadzie zapytać naszego promotora, czy jest coś, co by chciał dostać. Oczywiście nie może to być pytanie zadane tak zupełnie bezceremonialnie. Jeśli jednak nasz promotor od dawna narzekał, że te wszystkie kwiaty to są zupełnie niepotrzebne itp, to warto podpytać co według niego byłoby sensownym rozwiązaniem.

Niektórzy nauczyciele akademiccy deklarują także, że zamiast zwyczajowych prezentów woleliby, aby pieniądze zostały wpłacone na jakiś cel albo wolą coś dostać konkretnego, przydatnego w pracy, czego nie zapewniła uczelnia. Jeśli nauczyciel wprost wyraża taką chęć, to można się go zapytać, czy zgodzi się rzeczywiście na realizacją go.

Niekonwencjonalne prezenty

Czasem także niektórzy nauczyciele akademiccy mówią także sporo o tym, że w zasadzie to woleliby jako prezent coś mniej konwencjonalnego niż kwiaty, bombonierka czy wieczne pióro. Czasem też wiemy, że nasz wykładowca nie lubi kwiatów ani czekolady, ma szufladę pełną wiecznych piór, których nie używa i dodatkowo nie pije alkoholu, to warto rozważyć coś innego.

Co to może być? Jeśli znamy gust danej osoby, to może to być ciekawa książka z miłą dedykacją. Innym pomysłem będzie bilet do teatru czy opery – oczywiście jeśli dana osoba to lubi. W co zaś zainwestować, jeśli nie znamy aż tak bardzo tego wykładowcy? Mogą się tu pojawić różnego rodzaju filiżanki, zakładki do książek, akcesoria pomagające prowadzić zajęcia, ładna podkładka, notatnik, oprawiony w skórę notes i wiele innych. Ważne, żeby było to gustowne i na pewno nie najniższej jakości.

Prezent dla promotora znajdziesz w ofercie Bengraversky.com