Skip to content Skip to footer

Jak wybrać stół do masażu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że masaż jest najstarszą znaną formą terapii. Nie tylko leczy rany, ale również poprawia krążenie krwi i niweluje stres. Czym dokładnie powinny cechować się stoły do masażu?

Czy dobrym rozwiązaniem będzie składany model?

Osobom, które są zainteresowane wykonywaniem tylko masażu, rekomendowane jest zaopatrzenie się w stół, który można będzie nie tylko stosunkowo łatwo spakować, ale również przenieść do klienta.

Należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są produkty, które użytkownik będzie mógł schować pod łóżkiem czy za szafą. Z kolei w przypadku rehabilitacji znacznie lepszym rozwiązaniem może być stół z solidną konstrukcją.

Warto zdecydować się na metalowy czy drewniany stół?

Osoby, które podejmą decyzję o zaopatrzeniu się w drewniany model muszą pamiętać, aby nie było on wystawiany na działanie zmian temperatury czy wilgoci. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane czynniki oddziałują bardzo niszcząco na całą konstrukcję.

Ponadto zakup drewnianego stołu do masażu nie będzie dobrą opcją dla osób, które chciałyby używać go w łaźni parowej czy saunie. Godny uwagi jest fakt, że metalowa konstrukcja nie jest zdecydowanie trwalsza od metalowej.

Jaką szerokość powinny mieć stoły do masażu?

Oczywiście nie zawsze szerszy stół będzie lepszym rozwiązaniem. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zwrócić szczególną uwagę na wspomniany parametr. Osoby, które postawią na szersze krzesło muszą liczyć się z faktem, że będzie im znacznie ciężej masować.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że idealna szerokość stołu do masażu wynosi 70 cm. Bardzo istotne znaczenie będzie miała także wysokość osoby masującej. Masażystom, którzy mają mniej niż 165 cm nie jest zalecane zaopatrzenie się w szersze krzesło, niż 70 cm.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Nie można zapomnieć upewnić się, jaka jest maksymalna nośność stołu do masażu. Rekomendowane jest, by wynosiła ona przynajmniej 200 kg. Trzeba pamiętać, że masażysta podczas pracy będzie także używał własnego ciężaru.

Minimalna długość omawianego produktu powinna wynosić od 180 do 190 cm. Ogromnym atutem stołu jest możliwość regulacji podłokietników i zagłówka.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.