Skip to content Skip to footer

Jak zabrać się za prowadzenie Fanpage na Facebooku?

Nie ma wątpliwości co do tego, że z roku na rok konsumenci bombardowani są coraz to większą ilością komunikatów reklamowych. Odbiorcy gubią się w treściach marketingowych, stają się coraz bardziej nieczuli na kolejne wyświetlające się im w sieci bannery. Jednak brak obecności marki on-line jest w dzisiejszych czasach gwoździem do trumny. Jeśli ktoś prowadzi biznes, to musi być obecny w Internecie, jeśli nawet miałoby to być jedynie prowadzenie fanpage na facebooku.

Jak ciekawie prowadzić konto firmowe na FB?

Nie jest tajemnicą, że Facebook to platforma do zarabiania pieniędzy przez jego twórców. Prowadzenie strony na Facebooku wiąże się z tego powodu z pewnymi kosztami, mimo że samo założenie konta i jego rozwijanie jest teoretycznie bezpłatne. Jednak tak naprawdę w ostatnich latach posty, które nie są sponsorowane mają ucinane mocno zasięgi. To dlatego prowadzenie strony na facebooku bez żadnego wsparcia finansowego, mija się z celem. Warto co najmniej raz na kwartał robić akcję za pomocą FbAds. Wówczas ma się szansę dotrzeć z komunikatem do większego grona odbiorców.

Trzeba przyznać, że to wcale nie łatwy chleb, takie prowadzenie fanpage Oferta na daną reklamę jest prezentowana przez właścicieli Facebooka pod każdym postem. Pokazuje się nam bowiem okienko z możliwością dopłacania do promocji postu. Warto angażować odbiorców również w inny sposób niż tylko przez płatne reklamy. Można organizować konkursy z nagrodami, wstawiać ciekawostki, memy oraz zabawne grafiki, które będą przyciągały odbiorcę. Mówienie cały czas o marce albo swoich produktach jest zwyczajnie nudne dla konsumentów, którzy w sieci szukają przede wszystkim rozrywki.

Komu zlecić prowadzenie fanpage na faceeboku?

Jeśli ktoś nie ma w strukturze swojej firmy odpowiedniej osoby do prowadzenia profilu firmowego na FB, można z powodzeniem poszukać kogoś na zewnątrz. Jest wiele agencji specjalizujących się w działaniu, jakim jest prowadzenie fanpage oferta na tego typu działania może zróżnicowana, w zależności od tego, jaką firmę chce się zatrudnić do tego zadania. Warto, aby był to sprawdzony partner biznesowy, być może taki, który robił już dla nas wcześniej jakieś rzeczy na zlecenie. Takie zaufanie pomaga wypracować wspólną komunikację i wówczas ma się pewność, że nasz marka będzie dobrze reprezentowana w sieci.