Skip to content Skip to footer

Jak zaplanować wakacje z psem?

Wakacje z czworonogiem to wydarzenie, które wymaga odpowiedniego zaplanowania. Dopilnowanie kwestii takich jak nocleg czy transport będzie miało ogromny wpływ zarówno na komfort właściciela, jak i samego zwierzęcia.

Jak przygotować się do wakacji z psem?

Przygotowując się do wakacji z czworonożnym przyjacielem nie można zapominać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Pierwszą stanowią szczepienia, które uchronią zwierzę przed szeregiem groźnych chorób. Dodatkowo każdy pies powinien zostać zaopatrzony w chip, który pozwoli na jego łatwą identyfikację.

Wakacje z psem za granicą będą wymagały ponadto przygotowania specjalnego paszportu zawierającego wszystkie niezbędne informacje dotyczące szczepień czy stanu zdrowia psa.

Przed wyjazdem na wakacje warto zadbać również o rzetelne wytrenowanie zwierzęcia – dobrze, jeżeli pies będzie odpowiadał na podstawowe komendy. Trening posłuszeństwa może okazać się niezwykle przydatny szczególnie wtedy, gdy zwierzę znajdzie się w nowym i stresującym otoczeniu.

Jak wybrać nocleg na wakacje z psem?

Miejsce noclegowe na wakacje z psem powinno zostać dopasowane zarówno do potrzeb właściciela, jak i czworonoga. Najlepszym rozwiązaniem okażą się spokojne, pozbawione tłoku miejsca, umożliwiające łatwy i szybki dostęp do natury.

Przed wyborem oferty konkretnego pensjonatu należy upewnić się, czy właściciel lokalu nie narzuca ograniczeń związanych z wielkością czy rasą psa. Niektóre hotele stosują limit wagowy, nie przyjmując dużych lub potencjalnie niebezpiecznych zwierząt.

Środek transportu na wakacje z czworonogiem – jak wybrać najlepszy?

Osoby dysponujące możliwością wyboru środka transportu powinny zdecydować się na podróż własnym samochodem. Opcja ta będzie dla zwierzęcia zdecydowanie mniej stresująca niż podróż pociągiem czy autobusem. Dodatkowo podróżując własnym samochodem można dowolnie regulować ilość oraz długość postojów, które zagwarantują spokój i komfort zwierzęcia.

Przed wyruszeniem w trasę warto pamiętać o kupnie specjalnych zabezpieczeń zapewniających wygodny transport psa – specjalne uprzęże czy klatki zminimalizują ryzyko potencjalnych obrażeń. Dodatkowo podróżujący na pokładzie samochodu pies powinien mieć stały dostęp do świeżej wody. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą ulubionych zabawek psiaka- rozwiązanie to pozwoli zwierzęciu na odreagowanie stresu związanego z podróżą.