Skip to content Skip to footer

Kasetony ozdobne – sposób aranżacji wnętrz

Kasetony dekoracyjne, choć stosowane był już wiele lat temu, znów wróciły do łask. Coraz więcej osób przekonuje się to tej formy ozdobienia ścian lub sufitów swoich domów. Każdy sklep z kasetonami oferuje więc swym klientom naprawdę sporo opcji wyboru.

Czym są kasetony dekoracyjne?

Kasetony to rodzaje wielobocznych płyt, służących między innymi do ozdoby wnętrz. Dawniej wykorzystywane były głównie do sufitów, ale można je także z powodzeniem montować na ścianach. Kasetony ozdobne posiadają rozmaite wzory, kolory, formy, faktury i kształty, choć zdecydowanie najczęściej spotykane są wersje kwadratowe i prostokątne. Można je zatem zastosować jako zamiennik tapet. Specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają często położenie kasetonów dekoracyjnych na tylko jedną czy dwie ściany w pomieszczeniu albo na wybrany fragment sufitu. Całość nie jest wówczas nadmiernie przytłaczająca, ale tworzy oryginalny obiekt, bardzo przyciągający wzrok. Poza funkcją ozdobną, kasetony dekoracyjne mogą również doskonale maskować wszelkie niedoskonałości na powierzchni ścian, a także stanowią dodatkowo zabezpieczenie przed hałasem i utratą ciepła. Z pewnością ogromną zaletą takich produktów, która bardzo wpływa na ich popularność, jest nieskomplikowany montaż. Bez wątpienia warto odwiedzić dobrze wyposażony sklep z kasetonami – być może znajdziemy tam ciekawą inspirację, z której skorzystamy podczas urządzania mieszkania.

Kasetony ozdobne sklep

Aby wybrać kasetony dekoracyjne, najlepiej przejrzeć dokładnie propozycje paru producentów. Wachlarz ofert jest dziś naprawdę imponujący, można zatem wybierać panele z różnych materiałów. Wiele osób chwali sobie modele wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, przez co produkt nie jest zbyt ciężki i łatwiej go instalować na ścianie lub suficie. Gdy decydujemy się zamontować kasetony ozdobne sklep internetowy to na pewno dobre miejsce do przeanalizowania różnych możliwości i zastanowienia się, co najbardziej będzie nam odpowiadać. Wiele punktów sprzedaży online ma naprawdę bardzo atrakcyjną ofertę takich płytek, dlatego warto zajrzeć na odpowiednie strony. Oczywiście w sklepach stacjonarnych również znajdziemy sporo ciekawych wzorów. Można zatem zdecydować się na pokrycie ścian kasetonami ozdobnymi imitującymi drewno, kamień, szkło lub dającymi niezwykle ciekawe wrażenie trójwymiarowości, co z kolei bardzo korzystnie wpływa na design całego pomieszczenia. Możliwych wyborów i sposobów aranżacji pomieszczeń jest pod tym względem naprawdę bardzo dużo.