Skip to content Skip to footer

Korzystanie z usług biura rachunkowego

Zatrudnić księgowego, skorzystać z usług biura rachunkowego, czy podjąć się obsługi księgowo-kadrowej na własną rękę. Na to pytanie stara się odpowiedzieć tysiące polskich przedsiębiorców. Jakie są zalety korzystania z biura rachunkowego?

Gwarancja bezpieczeństwa

Korzystanie z usług z zakresu księgowości u zewnętrznych firm gwarantuje nam bezpieczeństwo w przypadku popełnienia przez tę firmę pomyłki. Zgodnie w polskim prawodawstwem każde biuro rachunkowe, jak http://taxmentor.pl musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Z tego względu przedsiębiorca nie ponosi odpowiedzialności finansowej w przypadku nieprawidłowości ze strony biura.

Ponadto biuro rachunkowe może reprezentować naszą firmę przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czy też w Urzędzie Skarbowym, a w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego kontrola odbędzie się w siedzibie biura rachunkowego, a nie w naszej firmie. Gwarancją bezpieczeństwa są też różnorodne doświadczenia i specjalizacje pracowników oraz ich ciągłe uaktualnianie wiedzy o przepisach podatkowych i ich interpretacji.

Zachowane pieniądze

W praktyce skorzystanie z usług firmy księgowej może oznaczać oszczędności dla przedsiębiorstwa, szczególnie w dłużej perspektywie. Decydując się na zatrudnienie księgowego, oprócz kosztów pracownika będziemy zmuszeni do dodatkowych wydatków, jak zakup sprzętu komputerowego czy też odpowiedniego oprogramowania. Ponadto koszt pism branżowych dla pracownika i inne pomniejsze wydatki.

W przypadku choroby księgowego pozostaniemy sami i będziemy zmuszeni do szybkiego poszukiwania pracownika na zastępstwo. Korzystając z usług biura, jak http://taxmentor.pl gwarantujemy sobie ciągłość pracy i nie narażamy się na dodatkowe koszta. Z kolei decydując się na prowadzenie księgowości samemu, bez oprogramowania musimy uwzględnić ilość czasu, którą poświęcimy.

Komfort pracy

Usługi biura rachunkowego zapewniają przedsiębiorcy komfort pracy. Jedyne, do czego jesteśmy zobowiązani to dostarczanie na bieżąco niezbędnej dokumentacji oraz informowanie o wszystkich zmianach wśród pracowników. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możemy skontaktować się z biurem telefonicznie lub mailowo i uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Korzystając z usług nie musimy się też martwić między innymi o takie kwestie jak przygotowanie umowy o nawiązaniu stosunku pracy, zgłoszeniem pracownika do ZUS, czy też wypełnianiem koniecznych deklaracji podatkowych lub ubezpieczeniowych. Ponadto warto pamiętać, że korzystanie z biura rachunkowego zalicza się do kosztów firmy i może być odliczone w celu zmniejszenia podatku dochodowego.