Skip to content Skip to footer

Kurs języka angielskiego – pomysł na wakacje dla Twojego dziecka

Lato trwa już w najlepsze, w związku z czym wielu rodziców zastanawia się jak w mądry i ciekawy sposób zorganizować ten wolny czas dla swojego dziecka. Wielu osobom może wydawać się, że najlepszym wyborem będzie obóz lub kolonia, W rzeczywistości istnieją jeszcze inne bardzo interesujące formy spędzania tego czasu. Jeżeli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, co zrobić z dzieckiem podczas tego lata, to koniecznie zapoznaj się z tym właśnie tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Kurs języka angielskiego – dlaczego warto?

Wakacje to czas, który powinien zostać przeznaczony szczególnie na aktywny wypoczynek – na przykład na uprawianie sportu. Jednak 2 miesiące to naprawdę bardzo dużo czasu, dlatego warto wykorzystać go na rozmaite atrakcje. Ciekawym i dosyć oryginalnym pomysłem na spędzenie części wakacji jest z pewnością kurs języka angielskiego. Dzięki niemu Twoje dziecko znacznie poszerzy zasób słów w tym języku, a także zdecydowanie poprawi swoje możliwości komunikacyjne. Lato to idealny czas na samorozwój!

Kurs języka angielskiego – dla dzieci w jakim wieku?

Kursy językowe są organizowane na praktycznie każdym poziomie zaawansowania, dlatego bez problemu można znaleźć tego typu zajęcia dla dzieci w praktycznie każdym wieku. Nie musisz stresować się tym, że Twoja pociecha jest za młoda na naukę języka angielskiego – wiele grup zajęciowych jest dedykowanych właśnie dla dzieci, które dopiero co będą rozpoczynały swoją lingwistyczną przygodę.

Kurs języka angielskiego – ile to kosztuje?

Jeżeli chodzi o koszty związane z wysłaniem dziecka na kurs językowy, to są one naprawdę bardzo mocno zróżnicowane. Wszystko zależy od tego na jaki typ kursu się zdecydujemy, na jaką szkołę językową czy na jak dużą grupę zajęciową. Kolejna i zarazem najdroższą opcją są obozy językowe, które łącza ze sobą aktywny wypoczynek oraz intensywny trening językowy. Jeżeli chodzi o zwykły kurs to trzeba zapłacić za niego kilkaset złotych. Obóz językowy to z kolei wydatek rzędu 2 lub 3 tysięcy złotych. Oczywiście latem w szkołach językowych często zdarzają się okazyjne promocje i rabaty – dlatego ważne jest by na bieżąco szukać takich ofert w internecie. Dzięki temu z pewnością uda się wybrać idealną opcję dla swojego dziecka!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.