Skip to content Skip to footer

Łazienka idealna dla rodzin z dziećmi

Mając dzieci każdy plan jest dyktowany pod ich potrzeby. Przestrzeń w domu także planuje się pod latorośl. Mowa tu nie tylko o sypialni dla dziecka, ale też o łazience. Z reguły ma się w domu łazienkę, wspólną dla wszystkich domowników. Czy mając jedną łazienkę, można w niej pogodzić potrzeby dzieci i rodziców? Tak. Wystarczy taką przestrzeń odpowiednio zagospodarować.

Czy istnieje idealna łazienka dla rodzin z dziećmi?

Idealna łazienka dla rodzin z dziećmi istnieje. By można mówić o idealnym pomieszczeniu kąpielowym dla całej rodziny, to po pierwsze należy odpowiednio taką łazienkę zaprojektować uwzględniając potrzeby wszystkich domowników. Dodatkowo bardzo istotne jest, by łazienka była schludna i higienicznie czysta. Dla łatwiejszego utrzymania czystości w łazience, zaleca się stosowanie jasnych kolorów. Na czarnych, grafitowych, mocno ciemnych płytkach widać każdą smugę, osadza się na nich para, która powoduje niechlujne zacieki oraz odbijają się na nich paluszki dzieci, które niezbyt higienicznie wyglądają, gdy przychodzą do nas goście.

Jak wyposażyć łazienkę dla rodzin?

Przy dzieciach warto zaopatrzyć łazienkę w kabinę prysznicową dla rodziców na szybkie kąpiele, wannę wygodną dla dzieci, toaletę i bidet oraz wygodną umywalkę. Dla łatwiejszego utrzymania czystości kolor sanitariatów jest równie istotny, co przy wyborze barw płytek. Należy unikać ciemnych frontów, blatów, sprzętów oraz przyciemnianych szyb. Przy dzieciach idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie wanny dla dzieci i kabiny prysznicowej dla dorosłych. Dzieci łatwiej umyć w wannie. Niestety rzadko kiedy rodzic może sobie pozwolić na długą kąpiel z pianką w wannie, dlatego warto poza wanną mieć kabinę. Ale czy dwa miejsca kąpielowe zmieszczą się w jednym pomieszczeniu? Tak jest to możliwe dzięki zastosowaniu kabiny o nieregularnym kształcie. Super rozwiązaniem są Kabiny prysznicowe pięciokątne.

Zalety i wady kabin prysznicowych pięciokątnych

Kabiny prysznicowe pięciokątne zajmują mało miejsca w pomieszczeniu, a przy tym w środku są przestronne i komfortowe. Dodatkowym atutem kabin prysznicowych pięciokątnych jest możliwość zamontowania drzwi jakie odpowiadają wnętrz. Mogą to być drzwi przesuwne, otwierane na zewnątrz kabiny bądź łamane. Szczególnie te łamane są polecane w przypadku braku miejsca w łazience, by móc otworzyć drzwi całkowicie na zewnątrz.