Skip to content Skip to footer

Leki i impreza?

Większość z nas bardzo lubi różne przyjęcia. Nieważne, czy małe czy duże,czy są w domu znajomego, czy gdzieś indziej. Lubimy móc się zrelaksować, odpocząć, porozmawiać, zdystansować od pracy i obowiązków codziennego dnia. Czasem jednakże coś nam nieco przeszkadza, z tego powodu nieraz decydujemy się nie iść na imprezę…

Nie piję, biorę leki…

Powodem takiego wycofania się z towarzystwa nieraz jest fakt, że bierzemy jakieś leki. Jakie? Tu zakres sytuacji, w których nie możemy pić alkoholu z powodu leków jest naprawdę szeroki. Przede wszystkim zatem są to różne przeziębienia, drobne infekcje, kiedy zazwyczaj normalnie wychodzimy z domu i chętnie nawet przyszlibyśmy na urodziny przyjaciela, ale bierzemy leki. Czasem też niestety musimy brać leki na stałe. I co więcej- nie zawsze są to poważne bardzo choroby. Czasem ktoś ma cukrzycę, alergię…

A przykro by było, gdyby to miało nas eliminować z życia towarzyskiego. Niestety często czujemy się głupio, mówiąc, że dziś nie pijemy nawet za zdrowie gospodarza. Teoretycznie nasi znajomi to rozumieją, ale nieprzyjemnie jest siedzieć jedynie z soczkiem w dłoni. Na szczęście dzisiaj na rynku znajduje się znakomita alternatywa.

Drink bezalkoholowy? Tak, poproszę!

Dzisiaj bowiem bez problemu znajdziemy drinki bezalkoholowe. Co to jest? Są to napoje o smaku, zapachu i wyglądzie popularnych drinków, jak malibu, sex on the beach czy mojito. Czasem też możemy spotkać specjalne skomponowane drinki bezalkoholowe na bazie owoców. Pijąc takie drinki, będziemy czuli smak naszego ulubionego alkoholu, a jednocześnie nie poczujemy ani trochę procentów, bo ich tam w ogóle nie ma.

Gdzie możemy kupić takie drinki? Paradoksalnie powinniśmy znaleźć je w każdym sklepie monopolowym. Oczywiście zazwyczaj znajduję się także one w większych supermarketach czy sklepach osiedlowych. Generalnie naprawdę są już na tyle popularne, że znalezienie ich nie będzie trudne.

Sposób podania

Jednak – jaki jest sposób podania drinków bezalkoholowych? Generalnie sprzedawane są one w puszkach albo butelkach i w taki też sposób możemy je od razu spożywać. Innym sposobem jest przelanie drinka bezalkoholowego do ładnie ozdobionej szklanki – znakomicie wówczas pasują do bardziej oficjalnych przyjęć.

Warto także pamiętać, że drinki bezalkoholowe stanowią świetną alternatywę także dla innych osób, które z jakiegoś powodu nie mogą pić alkoholu. A zatem spokojnie mogą wypić je kobiety w ciąży, karmiące, kierowcy czy też osoby, które z przyczyn religijnych osobistych po prostu po alkohol nie sięgają.

Dobrze jest zatem zainteresować się tematem drinków bezalkoholowych – doskonale sprawdzają się na imprezach!

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com