Skip to content Skip to footer

Magazynowe udogodnienie

Przechowywanie przedmiotów, materiałów i surowców o różnych rozmiarach, konsystencji i gramaturze wymaga posiadania odpowiednich możliwości magazynowych. Oczywiście przestrzeń, w której umieszczone zostaną przechowywane przedmioty ma bardzo duże znaczenie, niemniej posiadanie powierzchni magazynowej o dużej powierzchni nie daje gwarancji sprawnego rozmieszczenia artykułów, które przewidziane zostały do magazynowania.

Branża pojemników euro i skrzynek euro

Aby maksymalnie sprawnie wykorzystać dostępną przestrzeń niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich udogodnień. Euro-palety zna każdy – drewniane podstawy pod rozmaite towary są powszechnym widokiem w każdym magazynie i na każdym placu magazynowym. Na nich jednakże nie kończy się lista przedmiotów, które służą do przechowywania zapasów.

Na rynku równie popularne są pojemniki euro i skrzynki euro. Przyrostek 'euro’, podobnie jak i w przypadku palet ma wprost sugerować, że są to przedmioty objęte pewnymi zasadami standaryzacji. A to z kolei oznacza, że niezależnie od faktu, gdzie została wyprodukowana dana skrzynka lub pojemnik, to każdy z nich będzie odpowiadał ustalonym z góry regulacjom co do możliwych rozmiarów i kształtu.

Ułatwiamy sobie życie

I tak dzięki prostemu rozwiązaniu możliwości przechowywania znacznie się poszerzają. Skrzynki euro i pojemniki euro umożliwiają bowiem zestawianie z nich dowolnych konfiguracji, niczym w popularnych klockach lego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest np. ustawienie zestawu z tych elementów, który dokładnie wypełni powierzchnię palety i będzie mógł być umieszczony w magazynie wysokiego składowania.

Wielkimi zaletami skrzynek euro i pojemników euro jest wszechstronności ich zastosowania. Składają się na to dwa elementy – duży asortyment rozmiarów oraz możliwość wykorzystania do przechowywania zarówna artykułów przemysłowych, chemicznych, jak i żywności.

Tworzywo, z jakiego wykonywane są pojemniki euro i skrzynki euro dopuszczony jest bowiem do kontaktu z artykułami spożywczymi, a ponadto odporny jest na działanie nawet agresywnej chemii. Daje to możliwość zastosowania obu rodzajów pojemników zarówno w magazynach przemysłowych, jak i na zapleczu restauracji. Nie sposób sobie zatem wyobrazić bardziej uniwersalne rozwiązanie.