Skip to content Skip to footer

Montaż saun w domu – materiał czy wykonanie? Co decyduje o jakości kabiny?

Czy można mieć saunę w domu? Okazuje się, że tak. Można zatem w intymnych warunkach czerpać radość z ciepła, dbać o zdrowie oraz spędzać czas z najbliższymi w alternatywny sposób. Można jednak zawieść się słabą jakością drewna, szczególnie szukając najtańszych rozwiązań. Co jest ważniejsze w podjęciu tej inwestycji we własnym domu: montaż saun czy wybór materiałów konstrukcyjnych?

Montaż saun w domu – inwestor, który widzi wszystko

W publicznej saunie nie zwraca się uwagi na typ drewna, z którego ta jest zbudowana. Zazwyczaj ufa się inwestorom wierząc, że jest to miejsce profesjonalne, oparte na właściwych standardach wykonania. Własna praktyka zmienia jednak punkt myślenia, dlatego decydując się na wybudowanie sauny we własnym domu, zaczyna się zgłębiać temat, dotyczący jej jakości.

Drewno i jego rola w domowej saunie

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy za jakość kabiny odpowiadają wybrane do niej materiały, czy też właściwy montaż saun. Pewne jest, że skupiając się na surowcach, trzeba mieć na uwadze, iż do budowy sauny (zarówno domowej, jak i komercyjnej) powinno być użyte drewno wyselekcjonowanych gatunków. Co to oznacza? Przykładami są świerk skandynawski, sosna kanadyjska, osika i cedr kanadyjski, które idealnie nadają się na budowę poszycia kabiny. Dlaczego właśnie te gatunki? Ponieważ same w sobie zawierają wilgotność, która dobrze dostosowuje się do pary i ciepła, jakie są wytwarzane wewnątrz kabiny. Wszystkie elementy użytkowe, wewnętrzne powinny być natomiast tworzone z drewna abachi, które nie nagrzewa się, dlatego przynosi komfort w użytkowaniu.

Montaż sauny odpowiedzialny za jej jakość i bezpieczeństwo

Decydując się na zakup sauny na prywatne potrzeby można spodziewać się prostej ścieżki konsumenckiej. Wystarczające okazują się polecane firmy lub przeglądnięcie stron internetowych lokalnych przedsiębiorstw. Do domu zaś trafia gotowy produkt. I co dalej? Aby użytkowanie kabiny przynosiło satysfakcję i bezpieczeństwo, niezbędny jest prawidłowy montaż sauny. Pomocna okazuje się profesjonalna ekipa, która wie jak dobrać odpowiednie ocieplenie, uszczelnienie mostków termicznych połączone z selekcją drewna oraz prawidłowo zamontować i podłączyć wentylację, która jest kluczowym elementem w cyklicznym saunowaniu.

Montaż saun oferuje firma Megiw