Skip to content Skip to footer

Na czym polega opcja Google Signals?

Sporym zaskoczeniem dla dużej grupy posiadaczy stron www jest uruchomiona w 2018 roku nowa opcja w GA. Google Signals wspiera kampanie reklamowe i daje o wiele większe możliwości niż dotychczas znane i wykorzystywane narzędzia.

Opcje Google Analytics – dlaczego to tak ważne?

O tym, że Google Analytics to dziś niemal podstawa skutecznego funkcjonowania witryny internetowej i zbierania statystyk na jej temat, wie niemal każdy, kto zajmuje się marketingiem online. Posiadanie firmowej strony lub sklepu www oparte jest m.in. na tego rodzaju wiedzy. Opcje Google Analytics pozwalają na osiąganie satysfakcjonujących wyników – zarówno jeśli chodzi o zainteresowanie odbiorców i rozpoznawanie marki przez konsumentów, jak również ilość wejść na stronę www czy samą sprzedaż produktów. Google Signals to jedno z rozwiązań, które usprawnia wszelkie działania, mające na celu wzrost popularności i dochodów marki. Sukces na rynku, zwłaszcza w czasach tak ogromnej, silnej konkurencji, nie jest możliwy bez systematycznego dokonywania analiz i śledzenia statystyk związanych z użytkownikami.

Nowa opcja w GA – na czym polega?

Google Signals pozwala dokładniej przygotować działania marketingowe. Założeniem korzystania z takiej usługi jest możliwość lepszego poznania użytkowników, sposobów ich reagowania w sieci i zachowywania się podczas zakupów. Nowa opcja w GA daje po prostu szansę na zrozumienie, czego oczekują potencjalni klienci i jakie są ich potrzeby. Tylko w ten sposób można zaproponować im usługi i produkty, które spełnią ich wymagania, będą odpowiadać zainteresowaniom, preferencjom czy pragnieniom. Google Signals zbiera więc dane od osób korzystających z różnych urządzeń i przeglądarek, a następnie analizuje je, dostarczając poprzez raporty ważną i szczegółową wiedzę. Informacje te wspierają remarketing, pozwalając prezentować klientom spersonalizowane reklamy. Dzięki takiej opcji Google Analytics korzysta zarówno firma oferująca daną usługę lub towar, jak również klienci będący odbiorcami działań marketingowych, które dostosowane są do ich potrzeb.

Podsumowanie

Google Signals to nowa opcja w GA, która ułatwia docieranie z reklamą do odpowiedniego użytkownika na podstawie zebranych wcześniej danych. Usługa wyróżnia się tym, że prowadzi statystyki pochodzące z kilku typów sprzętu (tablet, laptop, smartfon itd.). Jeśli chodzi o opcje Google Analytics, warto zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniem. Należy też pamiętać, że Google Signals jest usługą stale rozbudowywaną.

Google Signals, czyli nowa opcja w GA | Marketing dla Ludzi