Skip to content Skip to footer

Niania za granicą – czy warto?

Wiele osób marzy o wyjeździe za granicę. Ciężko się temu dziwić – zarobki na zachodzie są nawet kilka razy wyższe, niż w Polsce. Zawód opiekunki do dzieci jest niezwykle pożądany. Niania w Niemczech, czy też Anglii może sporo zarobić. Jest to świetna opcja nie tylko dla tych, którzy szukają pracy sezonowej. To również doskonałe rozwiązanie dla osób planujących wyjechać na dłuższy okres czasu lub na stałe.

Niezbędne uprawnienia

Opiekunka do dzieci pracująca za granicą może znaleźć posadę również u rodaków. Wielu Polaków wyjeżdża z rodziną do innego kraju. Nie mają oni pojęcia, gdzie szukać niani, która złapie dobry kontakt z ich dziećmi. W zdecydowanej większości przypadków maluchy nie znają jeszcze zbyt dobrze obcego języka. Właśnie dlatego polska opiekunka wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jest to korzystne dla obu stron. W ojczystym języku łatwiej się dogadać, a także ustalić satysfakcjonujące warunki współpracy. Z pewnością docenią to osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroku na obczyźnie.

Trzeba jednak podkreślić, że legalnie pracująca niania musi posiadać niezbędne kompetencje. Dobrze, jeśli posiada ona wykształcenie pedagogiczne oraz kurs pierwszej pomocy.

Praca z dziećmi niepełnosprawnymi

Rodzice dzieci niepełnosprawnych często zastanawiają się, gdzie szukać niani. Opiekunki posiadające dodatkowe uprawnienia z pewnością szybko znajdą za granicą dobrze płatną posadę. Oczywiście warto wziąć pod uwagę, że jest to spora odpowiedzialność. Dobrze posiadać doświadczenie – tylko wtedy można być przygotowanym na niemal każdą ewentualność. Nie zapominajmy, że dzieci niepełnosprawne, czy też opóźnione w rozwoju wymagają specjalnej troski, a więc praca wymaga większego zaangażowania.

Wiadomym jest, że w większości przypadków trzeba dość dobrze znać język obcy. Opieka nad dzieckiem to nie tylko zaspokojenie jego podstawowych potrzeb. To również rozmowa, zabawa, czy też nauka.

Dogodne warunki współpracy

Poszukując pracy za granicą warto jest ogłaszać się na różnych portalach. Osoby, które nie wiedzą, gdzie szukać niani często zaglądają do mediów społecznościowych. Sprawdźmy także portale ogłoszeniowe.

Coraz więcej osób korzysta z pomocy pośredników pracy za granicą. To dobra opcja, jeśli wyjeżdżamy pierwszy raz. Nie musimy samodzielnie załatwiać formalności, co stanowi spore ułatwienie. Nie wybierajmy jednak przypadkowej agencji. Sprawdźmy, jaką renomę ona posiada. Skontaktujmy się z osobami, które korzystały z jej oferty. Być może w ten sposób uchronimy się od podjęcia błędnej decyzji.