Skip to content Skip to footer

Oddłużanie przedsiębiorstw z zaległości wobec ZUS i US

Kiedy pojawiają się problemy finansowe, bardzo łatwo dochodzi do zadłużenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Urzędzie Skarbowym. Wystarczy, że firma straci kluczowego klienta lub pojawi się problem z nowymi zleceniami, a brak pieniędzy spowoduje pogorszenie sytuacji finansowej firmy i w konsekwencji zadłużenie w ZUS i US.

Na czym polega oddłużanie?

Wobec ZUS i US najbardziej narażeni na zadłużenie są mikro, mali oraz średni przedsiębiorcy. Niestety to w takich firmach istnieje wysokie ryzyko utraty płynności finansowej. Często przychody mniejszych firm skoncentrowane są na jednym kliencie, a jego nagła utrata prowadzi do wyżej wymienionych problemów.

Na czym więc polega oddłużanie? Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że w żadnym wypadku nie jest to żadna pomoc finansowa. Są to głównie usługi doradcze i koncentrują się na wsparciu dla firmy, która popadła w kłopoty finansowe.

Kto zajmuje się oddłużaniem?

Usługi oddłużeniowe świadczą przede wszystkim kancelarie prawne. Warto skorzystać w takiej sytuacji z usług specjalistów https://derekflak.pl/oddluzenia-przedsiebiorstw/, aby ułatwić sobie poradzenie ze wszystkimi formalnymi meandrami, które staną na drodze przedsiębiorcy w rozmowach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także urzędem skarbowym.

Usługi takie mogą prowadzić kancelarie, jak i specjaliści niebędący prawnikami. Warto w takim przypadku sprawdzić doświadczenie tychże specjalistów i wybrać tych z najlepszą opinią.

Czynności podczas oddłużania z ZUS i US

Przede wszystkim należy zacząć od negocjacji pisemnej z urzędami, w tym przygotowania stosownych dokumentów. Następnie kancelaria https://derekflak.pl/oddluzenia-przedsiebiorstw/ pomoże w wybraniu formy finansowania spłaty zadłużenia. Najczęściej jest to zaciągnięcie niskoprocentowej pożyczki. Ważne są także konsultacje na temat obecnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Kancelaria może także zwrócić się w imieniu przedsiębiorcy do ZUS i US z prośbą o odroczenie lub rozłożenie na raty należnych zaległości. Istnieje także możliwość wystąpienia z wnioskiem o umorzenie długów. Pomoc wyspecjalizowanej kancelarii https://derekflak.pl/oddluzenia-przedsiebiorstw/ zwiększy szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków.