Skip to content Skip to footer

Oprawy awaryjne wysokiej jakości

Każdy budynek musi być przygotowany na sytuacje takie jak ryzyko pożaru lub nagła awaria zasilania. Zazwyczaj zabezpieczeniem wtedy są wyjścia ewakuacyjne. Jednakże aby były one skuteczne, muszą najpierw zostać odpowiednio oznakowane. Właśnie wtedy niezwykle potrzebne stają się oprawy awaryjne.

Czym są oprawy awaryjne?

Oprawy awaryjne to nic innego jak grupa różnego rodzaju akcesoriów i oznaczeń, które są montowane w budynkach. Ich zadanie jest bardzo proste, otóż przeznaczone są one do tego, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, wszystkie osoby przebywające w budynku miały możliwość szybkiej ewakuacji.

Oprawy awaryjne w ostatnich latach zostały znacząco zmodernizowane. Obecnie są dostępne w bardzo wielu wzorach i modelach, co znacząco poszerza wybór dla każdego klienta, który planuje zakup tego typu produktów.

Jakie oprawy awaryjne wybrać?

Jeżeli chodzi o oprawy awaryjne to zazwyczaj można je podzielić na dwie kategorie. Są to oprawy ewakuacyjne oraz oprawy kierunkowe.Jak łatwo można się domyślić, oprawy ewakuacyjne są przeznaczone do tego, aby odpowiednio oświetlić drogi ewakuacji w danym budynku. Zazwyczaj oświetlenie to ma duże natężenie, tak aby zapewniać, że nawet w przypadku utraty zasilania, osoby w budynku nie znajdą się w zupełnej ciemności.

Z kolei oprawy kierunkowe to zazwyczaj różnego rodzaju strzałki i inne wskazówki, które za zadanie mają wskazać to w jakim kierunku należy się udać w trakcie zagrożenia. Dzięki oprawom tego typu ewakuacja przebiega szybko i sprawnie, co pomaga w tym, aby ochronić życie i zdrowie osób podczas sytuacji awaryjnej.

Producent opraw dla każdego

Jako że oprawy awaryjne to niezwykle ważne produkty, które muszą być wybierane z myślą o zapewnieniu jak najlepszej ochrony i bezpieczeństwa, na pewno warto jest kupować w sklepach cieszących się dobrą opinią. W Polsce nie brakuje świetnych producentów opraw, którzy oferują swoim klientom bardzo szeroki wybór.

Podczas zakupów opraw warto jednak zwrócić uwagę na parę kwestii. Jedną z nich na pewno jest trwałość takiej oprawy awaryjnej. Musi być ona zdolna do tego, aby działać bez jakichkolwiek przerw przez lata. Warto bowiem pamiętać, że oprawy awaryjne nie powinny należeć do elementów wyposażenia budynków, które są często wymieniane lub naprawiane. Dlatego też najlepiej jest jeżeli kupuje się oprawy produkowane z uwzględnieniem norm PN-EN. Dzięki temu ma się pewność, że inwestuje się swoje pieniądze w produkty, które są w pełni warte swojej ceny. Takie oprawy awaryjne na pewno zapewnią bezpieczeństwo dla każdej osoby w budynku.