Skip to content Skip to footer

Oryginalne kubeczki do lodów

Czy kubeczki do robienia lodów także przyciągają klientów? Czym powinny się cechować kielichy do granity i kubeczki do lodów?

Kubeczki do robienia lodów

W okresie letnim każdy z nas bardzo chętnie sięga po orzeźwienie w formie lodów, sorbetów i granitów. Co ciekawe, opakowanie także ma duży wpływ na zakup loda, powinny więc być wytrzymałe i oryginalne. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest dobre zaprezentowanie produktu 0 wtedy przyciągniemy zadowolonych klientów. Zwłaszcza, gdy posiadamy lodziarnię, postawmy na bezpieczne i fantazyjne kubeczki do lodów. Konsument bowiem podczas zakupu zwraca uwagę nie tylko na markę, ale także na opakowanie produktu. Dotyczy to tych lodów, które nie są na patyku, są natomiast podawane w kubeczku lub w kielichu. Duże znaczenie ma także to, czy kubeczek możemy otworzyć i zamknąć.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Produkując wyroby lodowe, trzeba sobie zdawać sprawę, że ciąży na nas odpowiedzialność. Wykorzystywane opakowania muszą zatem być szczelne i spełniać normy dotyczące opakowań żywnościowych. Wybierając kielichy do granity i kubeczki do lodów, nie bójmy się odrobiny fantazji i żywych kolorów – to zawsze przyciągnie wzrok klienta. Dostosujmy oprawę graficzną kubeczka do potrzeb danej grupy klientów i do swojej działalności.

Co z zamknięciem?

Jeśli chodzi o lody w pojemnikach kupowane w sklepie, klient nie zjada ich od razu. Kieruje się przy wyborze ceną i prawidłowym zamknięciem. Prawidłowe przechowywanie także ma bardzo duże znaczenie, warto zatem, aby lody w pojemniczkach posiadały zamykanie, które bez problemu otworzymy w każdym momencie. Chyba, że chodzi o lodziarnie – wtedy klient zazwyczaj od razu spożywa lody, dlatego nie ma potrzeby zamknięcia kubeczka, chyba, że chodzi o granity lub mrożone napoje. Zastosowanie takiego rozwiązania może znacznie zwiększyć sprzedaż i wpłynąć na zadowolenie klientów, którzy chętnie wrócą w przyszłości ponownie dokonać zakupu lodów.

W letnim czasie większość osób udaje się z rodziną do lodziarni, gdzie mogą skosztować pysznych deserów. Pozwalają one na ochłodę i poznanie nowych, niestandardowych doznań smakowych. Każda lodziarnia powinna zatem posiadać kubeczki do robienia lodów, które wpłyną na estetykę i komfort klienta.