Skip to content Skip to footer

Pękające naczynka na twarzy, czy da się je usunąć?

Wiele osób, które mają cerę skłonną do popękanych naczynek nie wie, że można sobie poradzić z tym problemem, kiedy zostaną wprowadzone trafne rozwiązania. Jednak musimy wiedzieć, że domowa pielęgnacja może nie wystarczyć, bo zamykanie naczynek na twarzy nie jest łatwe. Musimy skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.

Jaki gabinet wybrać?

Przede wszystkim należy zamykanie naczynek na twarzy wykonywać w gabinetach, które się w tym specjalizują. Możemy dzięki temu zaobserwować naprawdę korzystne efekty. Pod warunkiem, że zostanie dla nas dobrany zabieg, który w naszym przypadku okaże się skuteczny.

Gabinet więc musi nie tylko dysponować odpowiednim sprzętem, ale także osoba w nim przebywająca musi przede wszystkim wykonać każdy zabieg z dużą dokładnością, a także dobrać go do konkretnej osoby.

Jakie zabiegi sprawdzają się najlepiej w przypadku pękających naczynek?

Zamykanie naczynek na twarzy najlepiej wykonuje się z użyciem ultradźwięków, co jest zupełnie bezbolesną metodą, a także lasera. Jednak należy wiedzieć, że jeśli chodzi o laser to należy dobrać odpowiednio natężenie, bo inaczej będzie to niebezpieczne.

Musimy więc bardzo dużą wagę przyłożyć do doboru odpowiedniego gabinetu z zakresu medycyny estetycznej. To on bowiem może nam pomóc poradzić sobie z problemem pękających naczynek raz na zawsze. Wiele osób bowiem widzi ogromną poprawę w stanie swojej skóry.

Skóra ze skłonnością do pękających naczynek

Musimy wiedzieć, że skóra, która ma skłonność do pękających naczynek wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby problem się nie pogłębiał. Należy użytkować wyłącznie kosmetyki delikatne, niewysuszające, a także powodujące bardzo delikatne oczyszczanie.

Szczególnie ważna jest pielęgnacja skóry naczyniowej po samym zabiegu. Musimy bowiem zrobić wszystko, aby się zregenerowała i stanie się to w kilka dni. Oczywiście pod warunkiem, że przede wszystkim nie będziemy tego procesu zaburzać. Warto unikać bardzo agresywnych mydeł, a także środków, które mają w składzie alkohol. To może nie tylko zmniejszyć efekty po zabiegu, ale także sprawić, że skóra o wiele dłużej będzie się goić, co jest zdecydowanie bardziej kłopotliwe. Warto więc słuchać się zaleceń i je stosować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.