Skip to content Skip to footer

Pianka polietylenowa w rolkach

Produkty zapakowane w piankę polietylenową są świetnie zabezpieczone nie tylko przed zabrudzeniami i wilgocią, ale także wstrząsami i tym samym uszkodzeniami mechanicznymi. Dowiedz się, jakie jeszcze właściwości posiada pianka polietylenowa producenta.

Elastyczny i wytrzymały materiał

Pianka polietylenowa w rolkach to materiał powstający wskutek spienienia polietylenu, dzięki czemu uzyskuje on zamkniętą budowę komórkową. Ma to wyjątkowy wpływ na właściwości fizyczne pianki – jest elastyczna, wodoodporna, wytrzymała, obojętna chemicznie, bezwonna, a także świetnie izoluje. Bez problemu można ją wycinać i formować w dowolne kształty, ponieważ Pianka polietylenowa producenta dostępna jest w formie rolek oraz arkuszy.

Nie bez znaczenie jest również jej wymiar ekologiczny. Z powodzeniem można ją powtórnie wykorzystywać, ponieważ trudno ją uszkodzić, a ostatecznie i tak w całości poddawana jest recyklingowi.

Pianka polietylenowa w rolkach – zastosowanie

Materiał ten jest przede wszystkim powszechnie wykorzystywany w branży opakowaniowej. Służy do zabezpieczania różnego rodzaju produktów głównie w czasie transportu. Pianka polietylenowa izoluje od wstrząsów i zabezpiecza przed uszkodzeniami oraz wilgocią i brudem.

Piankę polietylenową w rolkach powszechnie wykorzystuje się w branży budowlanej. Stosowana jest jaki podkład pod panele i wylewki, ponieważ świetnie izoluje pod względem termicznym oraz akustycznym, a także jest odporna na wilgoć i pleśń.

Pianka polietylenowa producent

Pianka polietylenowa w rolkach dostępna jest w sprzedaży w różnych szerokościach oraz długościach nawoju, ale można zakupić ją także w formie arkuszy. Nie bez znaczenia jest fakt, że można ją nabyć także w różnej grubości. Jest to szczególnie ważne zarówno dla branży opakowaniowej, jak i budowlanej. Im grubsza, tym lepiej izoluje, a także zabezpiecza. Tę najgrubszą stosuje się między innymi do zabezpieczania ciężkich przedmiotów takich jak sprzęt ADG czy szczególnie wartościowych, np. urządzenia RTV oraz kruchych jak szkło.