Skip to content Skip to footer

Pielęgnacja paznokci – krok po kroku

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego też kosmetyczka każdej z pań powinna zawierać lakiery do paznokci w ulubionych kolorach. Wiele kobiet twierdzi, że pomalowane paznokcie to zadbane paznokcie. Niemniej jednak przy nieodpowiednio przeprowadzonym manicurze nawet dobry lakier do paznokci nie ukryje żadnego z zaniedbań. Dobry i trwały lakier do paznokci wygląda pięknie tylko wtedy, gdy przed jego nałożeniem zadbamy o odpowiednią pielęgnację dłoni.

Nadaj kształt

Lakiery do paznokci stanowią ostatni etap kobiecego manicure’u. Aby nasze pomalowane paznokcie były piękne i zadbane należy przed nałożeniem jakiegokolwiek kosmetyku nadać im odpowiedni kształt. Nie każda kobieta może pozwolić sobie na długie paznokcie. Nie oznacza to jednak, że te nieco krótsze nie mogą wyglądać pięknie. Wprost przeciwnie. Odpowiednio wymodelowane krótkie paznokcie są nie tylko piękne, ale i bardzo praktyczne. Są doskonałym rozwiązaniem dla młodych mam lub dla pań grających na instrumentach muzycznych. Dobry lakier do paznokci będzie więc wyglądał równie dobrze zarówno na długich, jak i na krótszych paznokciach.

Odżywiaj i regeneruj

Malowanie paznokci to tylko jeden z elementów manicure’u. Aby kolorowe paznokcie dobrze się prezentowały, niezwykle ważne jest, aby zadbać o regularne odżywianie skóry dłoni. Jak powszechnie wiadomo, skóra na dłoniach jest bardzo cienka i delikatna, przez co starzeje się szybciej niż w innych miejscach. Dogłębne nawilżanie pozwoli wrażliwej skórze dłoni na szybką regenerację, dzięki czemu nasz manicure będzie mógł zdobić dłonie w całej swej okazałości.

Nie bój się lakierów

Wiele osób rezygnuje z używania lakierów w trosce o stan swoich paznokci po zmyciu koloru. Rzeczywiście, złej jakości lakiery nałożone bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą negatywnie wpłynąć na kondycję płytki paznokcia. Niemniej jednak dobry i trwały lakier do paznokci wysokiej jakość, w żaden sposób nie niszczy paznokci. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia na przyjęcie lakieru. Producenci kosmetyków pielęgnacyjnych do paznokci oferują szeroką gamę wszelkiego rodzaju odżywek zabezpieczających i baz pod lakiery. Odpowiednio wykonany manicure, polegający na wieloetapowej pielęgnacji całych dłoni sprawi, że będziemy mogli cieszyć się pięknymi, zdrowymi i silnym paznokciami w swoich ulubionych kolorach.