Skip to content Skip to footer

Pojemniki i skrzynki plastikowe

Współczesna logistyka charakteryzuje się pewnymi cechami. Jedną z głównych cech jest standaryzacja wszelkiego rodzaju pojemników oraz palet pod kątem wymiarów i konstrukcji. Dzięki temu niezależnie od tego, czy towar był pakowany w Chinach, Bangladeszu czy w Polsce, może zostać sprawnie załadowany i rozładowany.

Materiały wykorzystywane w logistyce

Logistyka globalna zawsze wiąże się z paletowaniem towarów, a najczęściej wykonuje się to, wykorzystując Euro-paletę. Ten standard wymiarowy jest najbardziej rozpowszechniony na świecie. O ile na krótszych dystansach i pomiędzy fabrykami wchodzącymi w skład tego samego konsorcjum można stosować inne wymiarowo rozwiązania, to w handlu globalnym ciężko jest to sobie wyobrazić. Standard Euro-palety jest to jednak standard wymiarowy i choć najwięcej w obiegu jest faktycznie palet drewnianych, to na przykład plastikowe nie są rzadkim widokiem.

Producent pojemników plastikowych – co nam może zaoferować?

Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę, że tworzywa sztuczne są wykorzystywane w logistyce. Plastik ma kilka ważnych zalet. Należą do nich niska waga, możliwość szybkiej przemysłowej produkcji, dużą szczelność pojemników plastikowych oraz niska reaktywność chemiczna. Z tego powodu pojemniki plastikowe są w zasadzie jedynym wykorzystywanym rozwiązaniem do transportu materiałów ciekłych oraz jednym z najczęściej wybieranym do transportu materiałów sypkich.

Producent skrzynek plastikowych — największym dostawcom skrzynek w przemyśle spożywczym

Są takie gałęzie gospodarki, w których pojemniki plastikowe, a w zasadzie skrzynki plastikowe dominują niepodzielnie w transporcie. Dotyczy to przemysłu spożywczego, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki towarów świeżych oraz szybko psujących się. Skrzynki plastikowe można łatwo myć, dlatego pomiędzy poszczególnymi załadunkami, możliwe jest szybkie czyszczenie i ponowne włącznie ich do obiegu. Generalnie tworzywa sztuczne są również odporne chemicznie więc w kontakcie z żywnością nie ma ryzyka, że zaczną się wydzielać szkodliwe substancje, które na przykład przyspieszą proces namnażania się bakterii przyspieszających psucie się jedzenia, a co za tym idzie stwarzają zagrożenie dla ludzi, a dla przedsiębiorcy ryzyko zwiększonych strat finansowych. Niska waga pojemników pozwala również na lepsze wykorzystanie przestrzeni ładunkowych samochodów dostawczych.