Skip to content Skip to footer

Poradnie neurologiczne w Katowicach

Ciągłe bóle głowy, zawroty, osłabienie przy poruszaniu się oraz przebyty udar zmuszają nas do zasięgnięcia porady lekarza. Często po takiej wizycie, kierowani jesteśmy do neurologa w celu dokładniejszej diagnostyki.

Dziedzina medycyny zwana neurologią zajmuje się badaniem schorzeń wynikających z niewłaściwie funkcjonującego układu nerwowego. Należą do nich: schorzenia i uszkodzenia kręgosłupa na całej jego długości, bóle i zawroty głowy, uszkodzenia czaszki i mózgu, choroby po przebytych urazach głowy, a także stwardnieniem rozsianym, Alzheimerem i Parkinsonem. Lista chorób jest na tyle długa, że nie sposób wymienić wszystkie, dlatego podejrzewając u siebie jakiekolwiek objawy związane z układem nerwowym, udajmy się do poradni neurologicznej.

Poradnia neurologiczna Katowice

Do poradni neurologicznej kieruje lekarz pierwszego kontaktu, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu, ocenia możliwe schorzenie i proponuje leczenie przez neurologa. W wielu miastach w tym w Katowicach funkcjonują tego typu przychodnie, a poradnia neurologiczna Katowice może poszczycić się dobrą lokalizacją, nowoczesnym sprzętem i wysoko szkolonym personelem medycznym, zarówno wśród lekarzy, jak i pielęgniarek, a także osób pomocniczych.

Dobry neurolog Katowice

Gabinet lekarza neurologa można szybko znaleźć w internecie – wpisując w wyszukiwarkę frazę „dobry neurolog katowice”, otrzymamy adresy praktykujących lekarzy neurologów zlokalizowanych na terenie miasta Katowice. Przy wyborze odpowiedniego specjalisty warto kierować się opiniami pacjentów, ponieważ jest to najlepsza rekomendacja.

Neurolog Katowice

Badanie neurologiczne rozpoczyna się – tak samo, jak u lekarza rodzinnego – wywiadem, który ma na celu późniejszą diagnostykę pacjenta. Lekarz neurolog Katowice oprócz podstawowych badań może wykonać badania czaszki, zlecić prześwietlenie ciała, ocenić pamięć, słuch, wzrok, oraz umiejętność pisania i czytania pacjenta, a także ocenić stan funkcjonowania kończyn i koordynację ciała.Wszystkie badania przeprowadzane są według najnowszych zasad i wiedzy z zakresu neurologii, dlatego postawienie trafnej diagnozy jest szybkie, co przedkłada się na natychmiastowe wdrożenie leczenia. Ważne jest, by zgłosić lekarzowi wszystkie dolegliwości, co pomoże w późniejszej terapii.