Skip to content Skip to footer

Puder ryżowy a inne pudry naturalne

Puder jest podstawowym kosmetykiem w torebce każdej kobiety, który zawsze powinien być pod ręką. Coraz więcej pań stara się dziś unikać najpowszechniej dostępnych pudrów, które wzbogacane są syntetycznymi i szkodliwymi substancjami, stawiając na niszowe, ale jednocześnie bardzo korzystne dla cery pudry naturalne. Jednym z nich jest puder ryżowy.

Puder ryżowy – czym jest i czym różni się od innych naturalnych pudrów?

Puder z ryżu, jak sama nazwa wskazuje, składa się z bardzo drobno zmielonych ziaren ryżu siewnego. Jest to kosmetyk znany od wielu wieków w Azji, a na Zachodzie popularność zyskał dzięki japońskim gejszom. Najlepszy puder ryżowy to taki, który posiada jak najmniej składników i nie zawiera talku, parabenów i innych niepożądanych substancji, które powszechnie są obecne w większości pudrów.

Pudry ryżowe dość różnią się od innych naturalnych produktów matujących, gdyż pozostałe z nich zazwyczaj składają się z substancji mineralnych. Istnieją co prawda inne pudry, które zawierają w swoim składzie mączki, jednak są one raczej rzadko spotykane, a do tego nie są aż tak skuteczne, jak te wykonane z ryżu.

Chociaż mineralne pudry są bardzo bezpieczne dla skóry i o wiele lepsze od popularnych produktów tego typu, nie mają one jednak żadnych dodatkowych właściwości.

Puder ryżowy a cera

Zadaniem pudrów mineralnych jest uczynienie skóry matową, jednak poza tym zadaniem nie mają one na nią większego wpływu. Działanie pudru ryżowego jest za to o wiele bardziej kompleksowe, gdyż pozwala się on pozbyć rozmaitych problemów z cerą.

Produkt ten doceniają przede wszystkim panie o cerze tłustej i trądzikowej, gdyż absorbuje on sebum. Dodatkowo skóra po jego zastosowaniu jest dodatkowo odżywiona i wygładzona. Działa on na nią wyjątkowo kojąco.

Pudry ryżowe są hipoalergiczne i chętnie są używane przez panie, które cierpią na rozmaite podrażnienia po zastosowaniu zwykłych pudrów. Te mogą wywołać między innymi pieczenie, swędzenie, wysypki i inne podrażnienia.

Jak nakładać puder z ryżu?

Kosmetyk ten nakłada się najlepiej pędzelkiem, jak każdy inny puder, jednak można robić to także zwilżoną gąbką, która nie powinna być mokra. Należy ją posypać pudrem, a nie zanurzać ją w pojemniku, gdyż wtedy w puder wejdzie wilgoć i zaczną rozwijać się w nim bakterie i grzyby.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.