Skip to content Skip to footer

Rodzaje nosidełek dla yorka

Yorki coraz częściej dzisiaj są naszymi małymi przyjaciółmi. Chętnie chodzimy z nimi na spacery, wyjeżdżamy.. Lecz no właśnie – yorki nie są dużymi psami i kiepsko sobie radzą z większymi dystansami. Koniecznie zatem musimy mieć coś, w czym możemy naszego pupila przetransportować. Co będzie najlepsze?

Rodzaje nosidełek dla yorków

Otóż najczęściej mówi się, że trzeba kupić nosidełko dla yorka. Słowo to dzisiaj jednakże nie jest wcale takie jednoznaczne. Czasami mówiąc nosidełko dla yorka mamy na myśli klasyczne nosidełko, innym razem każdą rzecz służącą do przenoszenia piesków, za wyjątkiem klatki.

Warto bowiem w tym momencie podkreślić, że od klasycznych klatek dla zwierząt coraz bardziej odchodzimy. Yorki w takich klatach czują się zaniepokojone i trudno je uspokoić. Twarde podłoże, brak możliwości pogłaskania zwierzątka zdecydowanie nie są najlepszym pomysłem. Tym bardziej, że dzisiaj mamy wiele alternatywnych możliwości.

Nosidełko dla yorka

Pierwszy z nich to oczywiście klasyczne nosidełko dla yorka. Charakteryzuje się ono tym, że nasz piesek jest blisko nas, najczęściej z przodu klatki piersiowej, a my mamy wolne ręce. York czuje się bezpiecznie, nam zaś jest najzwyczajniej w świecie wygodnie.

Kupując takie nosidełko dla yorka należy jednak przede wszystkim spojrzeć na to, czy ma ono szeroki i wygodny pasek na ramię. Ponadto ważny jest także rodzaj materiału, z którego wykonano dane nosidełko dla yorka.

Torba na ramię

Warto także wiedzieć, że dzisiaj na rynku znajdziemy wyjątkowe nosidełka dla yorków, które wyglądają praktycznie tak samo jak zwykła damska, elegancka torebka. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w mieście, na zakupach.

Tu york jest spokojny, ponieważ jest zaraz blisko nas, ponadto może spokojnie oglądać świat i się nie nudzi. Co więcej także i dla nas taka forma noszenia pupila jest wygodna. Możemy spokojnie ubrać się elegancko i wziąć yorka ze sobą!

Torebka do ręki

Oczywiście można także zainwestować w nosidełko dla yorka, jakim będzie torebka do ręki. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że nasz piesek ma nieporównywalnie więcej miejsca. Z tego też powodu taka torebka do ręki znakomicie sprawdza się w przypadku dłuższych samochodowych podróży.

Warto jeszcze podkreślić, że taka torebka w niczym nie przypomina klatki. Pieskowi jest tam wygodnie i przytulnie za sprawą miękkiego i delikatnego materiału. Ważny jest także fakt, że takie torby są naprawdę bardzo estetyczne i designerskie – nie musimy się obawiać, że będziemy dziwnie wyglądać idąc z nimi.