Skip to content Skip to footer

Słodycze

Kto z nas nie lubi czasem sięgnąć po coś słodkiego, co umili czas przy kawie? Słodycze to produkty uwielbiane przez setki osób, wśród których dominują cukierki, żelki, batony, ciastka. Jednym z najbardziej znanych rodzajów cukierków są krówki. Te smaczne, małe cukierki są znane już od setek lat.

Produkcja krówek

W przypadku chęci na krówki, można je zakupić w wielu sklepach, ale można także wykonać je samemu w domu. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, gdyż wymaga cierpliwości, jednak dla chcącego nic trudnego. Krówki są nazywane ciągutkami – to mleczne słodycze, które są bardzo smaczne. Jedyne, co potrzeba do wykonania krówek, to masło, mleko i cukier. Te produkty należy gotować w garnku i mieszać. Następnie należy odczekać kilka godzin – produkcja krówek wymaga czasu. Przygotowaną masę, po kilku godzinach wylewa się (np. na stół). Masa zastyga przez kilka dni, potem można ją pokroić na małe kawałki.

Twarde i miękkie krówki

Najczęściej spotykane odmiany krówek, to te twarde i miękkie (ciągnące). Co ciekawe, krówki pakowane mechanicznie, są bardziej twarde i dosyć suche, a te pakowane ręcznie są ciągnące i bardzo miękkie. Krówki najbardziej świeże powinny ciągnąć się na całej powierzchni, natomiast wraz z upływem czasu, ulegają one utwardzeniu i już nie posiadają miękkiej konsystencji.

Słodycze producent

Producenci słodyczy prześcigają się coraz nowszymi pomysłami, a w sklepach znajdziemy mnóstwo słodkości, które cieszą oczy. Pamiętać należy, że słodycze mają bardzo dużo cukru, a niektóre z nich dodatkowo posiadają wiele szkodliwych substancji, dlatego ich spożywanie powinno być ograniczone. Słodycze są zwłaszcza odradzane przez stomatologów, jednak spożywane w małych ilościach nie powinny przynosić przykrych konsystencji. Słodycze producent produkuje zazwyczaj według własnych receptur, z zastosowaniem różnych składników.

Słodycze reklamowe

Na rynku istnieją także takie produkty jak słodycze reklamowe, które mają za zadanie odznaczać się unikatowością i nawiązywać do danej firmy. Słodycze reklamowe producent tworzy z myślą o różnych firmach, które pragną zamówić np. krówki z logo swojej firmy i częstować nimi klientów. To dobra opcja marketingowa, z której korzysta coraz więcej działalności.