Skip to content Skip to footer

Kilka słów o co-packingu

Obecnie coraz bardziej rozrasta się liczba przeróżnych outsourcingowych firm, które oferują naszemu przedsiębiorstwu różne usługi. Każdy biznesmen ma tutaj zazwyczaj podstawową zagwozdkę – z usług których firm warto skorzystać? Otóż na pewno dobrze jest się zastanowić nad usługami firm co-packingowych? Czemu? Czy przyniesie nam to wymierne efekty?

Co to jest co-packing?

Zacznijmy jednak najpierw od wyjaśnienia pojęcia co-packing. Otóż jego definicja jest niezbyt precyzyjna i odnosi się przede wszystkim do usług związanych z pakowaniem produktów, przepakowywaniem ich oraz z zmianą opakowania. Jak zatem widać – ta definicja nie jest zbyt precyzyjna.

Czym zatem tak naprawdę jest co-packing? Otóż jest to estetyczne pakowanie produktu, często we współpracy nie tylko ze specjalistami od strony artystycznej, lecz także biznesowo- reklamowej.

Zadania co-packingu

Mówiąc dość konkretniej, można powiedzieć, że zadaniem co-packingu jest pakowanie produktów, jednak w dość niezwykłej formie. Chodzi bowiem o to, aby dana rzecz zapakowana była jak najładniej. Po co w zasadzie inwestować w takie estetyczne pakowanie towarów?

Zalety co-packingu

Otóż przede wszystkim nie należy zapominać, że klient bardzo często ocenia nasz produkt tylko i wyłącznie po opakowaniu. Jeśli zatem zadbamy o ładne, estetyczne opakowanie produktów, klient od razu będzie czuł, że kupuje coś bardziej ekskluzywnego, wzrośnie też jego zaufanie do firmy. Warto jeszcze dodać, że ładne opakowanie towarów może spełniać także swego rodzaju funkcje reklamowe, szczególnie jeśli wkomponujemy w nie delikatnie logo firmy albo jakiś napis z nią związany.

Dla kogo jest co-packing?

Komu estetyczne pakowanie produktów przyniesie szczególnie dużo korzyści? Otóż na pewno wszelkim firmom, które prowadzą sprzedaż wysyłkową, na specjalne okazje dają kosze podarunkowe, zajmują się sprzedażą wyjątkowo ekskluzywnych produktów itd.

Komu zlecić ładne pakowanie towarów?

Pozostaje już tylko ostatnia kwestia… to ma wytwarzać takie ładne opakowanie towarów – nasi pracownicy czy może zewnętrzna firma? Otóż tutaj zdecydowanie opłaca się skorzystać z możliwości outsourcingu. Dlaczego? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze względy ekonomiczne – naszych pracowników trzeba będzie przeszkolić, co zajmuje wiele czasu i pochłania duże fundusze. W zewnętrze\nej firmie zaś znajdują się zespoły złożone z różnych specjalistów z dużym doświadczeniem. Ci pracownicy szybko poradzą sobie ze stworzeniem ładnego opakowania towarów dla naszej firmy.