Skip to content Skip to footer

W jaki sposób transportować towary?

Towary muszą zostać w odpowiednie sposób zabezpieczone na czas transportu i okresu ich magazynowania, aby nie uległy one uszkodzeniu. Użyte w tym celu palety oraz kontenery powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ale również wytrzymałe. Dany pojemnik powinien również zostać dopasowany do branży, w której będzie wykorzystywany.

Lekkie palety z plastiku

W transporcie doskonale sprawdzają się lekkie palety z plastiku, które mogą być z łatwość składowane jedna na drugiej, jeżeli akurat nie są one użytkowane. Przedsiębiorcy mają do wyboru plastikowe palety takie jak palety lekkie, średnie, ciężkie i higieniczne. Dużą popularnością cieszą się także specjalne palety ekspozycyjne. Tego rodzaju palety doskonale sprawdzają się jako podkłady pod konstrukcje reklamowe POS, które stosuje się jako wsparcie dla sprzedaży bezpośredniej. Pozostałe z palet także posiadają ogromne zastosowanie w wielu różnych branżach.

Skrzyniopalety i skrzyniopalety składane

Na szczególną uwagę zasługują także skrzyniopalety, które pozwalają na bezpieczne składowanie nawet wrażliwych produktów spożywczych. Takie plastové palety 1200×800 wytworzone zostało z wysokiej jakości plastiku, który jest w stanie znieść nawet duże obciążenia, dzięki czemu kolejne pojemniki mogą być układane wzajemnie na sobie. Tego rodzaju rozwiązanie transportowe pozwala więc na pełne wykorzystanie dostępnego miejsca, a także na optymalne rozłożenie obciążenia pojazdu ciężarowego. Składane kontenery zajmują natomiast jeszcze mniej miejsca, kiedy nie są użytkowane.

Inne pudełka i pojemniki plastikowe

Ogromną popularnością w branży napojów cieszą się natomiast skrzynki, które mogą być wykorzystywane do transportowania piwa, soków, wody mineralnej, a nawet napojów wysokoprocentowych. Takie skrzynki wytwarzane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które pokrywa się następnie odpowiednim nadrukiem. Nadruk ten sprawia, że takie pudełko plastikowe na piwo doskonale sprawdza się także do przechowywania napojów na sklepowych półkach.

Uwagę należy zwrócić także na specjalne wiadra ROPAC, które zaprojektowane zostały jako bezpieczne opakowania do przewozu substancji niebezpiecznych. Tego rodzaju wiadra wytwarzane są ze szczególnie wytrzymałych materiałów i gwarantują pełną szczelność. Wiadra posiadają atest ONZ, co sprawia, że można ich używać do transportu międzynarodowego materiałów niebezpiecznych.