Skip to content Skip to footer

W jakim stylu urządzić biuro?

Biuro, w którym urzędują kluczowi pracownicy czy właściciel przedsiębiorstwa, to o wiele więcej, niż tylko praktyczna przestrzeń do pracy. W biurze możemy także przyjmować klientów, organizować konferencje czy transmitować webinary. Dlatego istotne jest, by styl jego aranżacji wzbudzał zaufanie i kojarzył się z pozytywnym wizerunkiem firmy.

Biuro klasyczne – meble, które symbolizują stabilność

Urządzenie biura zgodnie z tradycyjnymi koncepcjami aranżacyjnymi to dobry pomysł dla przedsiębiorstw, które mogą się pochwalić wieloma latami obecności na rynku. Sprawdzi się on także w przypadku firm, których klienci należą do najbardziej konserwatywnych grup w społeczeństwie, oraz w sytuacji, gdy dana marka wytwarza produkt nawiązujący do minionych epok.

W biurze tego rodzaju powinno znaleźć się masywne, drewniane biurko o sporej powierzchni blatu. Fotele biurowe muszą oczywiście zachowywać ten sam poziom ergonomii, co nowoczesne projekty, ale ich stylizacja na meble vintage wpisze się dobrze w całość koncepcji. Firmy z Wielkopolski, które pragną zainspirować się tego typu rozwiązaniami, powinny zwrócić uwagę na doskonale wykonane meble biurowe w Poznaniu.

Biuro minimalistyczne – proste formy, maksimum przestrzeni

Minimalizm to jeden z najbardziej popularnych stylów wnętrzarskich, a za jego upowszechnieniem kryją się bez wątpienia liczne zalety korzystania z nieprzeładowanych, wysmakowanych pomieszczeń. By wprowadzić go do pokoju biurowego, warto zainwestować w biurka na metalowych, industrialnych stelażach, z regulowanymi blatami z drewna, oraz szafki, których jednolite fronty ukryją nadmiar dokumentów.

Osoby, które chcą wyposażyć swoją firmę w minimalistyczne meble biurowe w Poznaniu znajdą szeroką gamę propozycji, podyktowanych najnowszymi trendami. Biura tego typu zyskają także na nielicznych, ale wyrazistych dodatkach, jak reprodukcja modernistycznego plakatu na ścianie lub kilka zielonych roślin w betonowych doniczkach.

Biuro awangardowe – droga do serca niszowej klienteli

Nie każde biuro musi na pierwszy rzut oka przypominać pomieszczenie, które wyobrażamy sobie, słysząc to słowo. Część niewielkich, nowatorskich firm, które zajmują się dystrybucją nieszablonowych produktów bądź usług, może skorzystać na fantazyjnym, pełnym niespodzianek wystroju biurowym.

Wbrew pozorom aranżacja tego rodzaju wcale nie musi słono kosztować. Jej bazę mogą stanowić proste, zaprojektowane w przemyślany sposób szafki, biurka czy stoły, w rodzaju wysokiej jakości mebli biurowych w Poznaniu. Nutę nieprzewidywalności wniosą tu natomiast modyfikacje i dodatki. Wystarczy odważna farba czy mozaika na blatach biurek, dywan w neonowych kolorach czy wiszące kwietniki z modnymi sukulentami, by w takim biurze poczuli się jak w domu klienci, których przyciąga oryginalność.