Skip to content Skip to footer

Wózki do sprzątania

Zestawy do sprzątania – chyba nie ma dużego obiektu, jak szpital czy klinika, gdzie można byłoby pracować bez takiego właśnie zestawu. Wózki do sprzątania są niezwykle pomocne i na pewno potwierdzi to każda osoba pracująca na stanowisku konserwatora powierzchni płaskich. Co jest więc powodem tego, że wózek staje się niezbędny do pracy sprzątaczki?

Wózki do sprzątania

Najczęściej wykonane z plastiku lub metalu (stal nierdzewna, aluminium, stal ocynkowana) wózki do sprzątania, to najlepszy sposób na czystą powierzchnię. Dlaczego? Dlatego, że są pojemne, posiadają mnóstwo koszyków i zakamarków (w zależności od modelu), w których można przechowywać wszystkie detergenty i środki do czyszczenia przeróżnych powierzchni.

Zestawy do sprzątania zwykle wyposażone są w jedno lub dwa wiadra na wodę. Jest to duże ułatwienie, gdyż sprzątaczka – za jedną wymianą wody – umyje znacznie większą część powierzchni. Jest to więc bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kolejnym atutem takiej maszyny jest to, że posiada specjalną prasę do wyciskania bądź odwirowania mopa. Nie ma więc potrzeby moczenia rąk za każdym razem w coraz brudniejszej wodzie. Od teraz sprzątanie jest zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze. Niestety częste moczenie rąk w detergentach, które z pozoru wydają się być niegroźne i nieszkodliwe dla zdrowia, w zbyt częstym kontakcie ze skórą – mogą zacząć ją uczulać bądź uszkadzać w inny sposób. Częste narażanie rąk na kontakt z wodą może również wpływać na późniejsze problemy ze stawami nadgarstkowymi, na które skarży się większa część pracowników sprzątających. Zatem prasa do mopa to naprawdę świetne rozwiązanie, z którego każdy będzie zadowolony.

Śmieci zawsze pod ręką

Jednak mopy to nie wszystko. Równie ważne są uchwyty na szczotki, zmiotki i – co najważniejsze – na worki na śmieci. Zestawy do sprzątania coraz częściej są wyposażone w stelaż, który utrzymuje worek nawet 120 czy 240 litrowy. Jest to niesamowicie przydatne, ponieważ sprzątaczka nie będzie musiała za każdym razem wynosić napełnionego worka i wymieniać na nowy. Korzystne jest również to, że worek jest podwieszony na wspomnianym stelażu, więc nie ma potrzeby jego dźwigania. Można napełniać go do oporu, a jego waga wcale nie będzie odczuwalna.

Wózki do sprzątania to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Dzięki tworzywu wysokiej jakości, zestaw taki może służyć przez wiele lat. Ważne jest również to, że wózek taki można kupić w najbardziej podstawowej wersji a z czasem dokupować do niego różne akcesoria. Idealne rozwiązanie dla większości dużych obiektów, które wymagają utrzymania czystości na najwyższym poziomie każdego dnia.