Skip to content Skip to footer

Jak wybrać doniczki plastikowe?

Każdy z nas lubi mieć w domu jakaś żywą roślinę. Niektórzy preferują kwiatki, inni zioła czy drzewka, niemniej jednak żywa roślinka zawsze dodaje całości wrażenia przytulności i ciepła.

Doniczki plastikowe – najlepszy wybór

Jednak wiadomo – każdy kwiatek musi mieć doniczkę. Tu zaś wiele osób wychwala zalety doniczek plastikowych. Czemu? Otóż są one dość tanie, nadają się dka roślinek, które szybko rosną oraz mają bardzo wiele wzorów i odmian. Ponadto są łatwe w pielęgnacji i w czyszczeniu. Pozostaje jednak pytanie – jak wybrać takie doniczki plastikowe?

Doniczki plastikowe hurtownia

Zdecydowanie najlepszym miejscem na poszukiwania jest hurtownia doniczek plastikowych. Tu bowiem spotkamy się naprawdę z bardzo dużą różnorodnością. Jak wybrać doniczkę krok po kroku?

1) wielkość

W hurtowniach doniczek plastikowych na pewno będą różnorodne wielkości doniczek – od malutkich po naprawdę spore donice. Wybierając odpowiednią wielkość, pamiętajmy o tym, że musimy wziąć pod uwagę, że część roślinek bardzo szybko rośnie, inne zaś niespecjalnie zwiększają swoją wielkość, a jeszcze inne pomimo tego, że są relatywnie małe, to jednak potrzebują sporo miejsca dla korzeni.

2) styl doniczki

Dzisiaj każda porządna hurtownia doniczek plastikowych będzie miała w ofercie na pewno bardzo różnorodne style doniczek plastikowych. A zatem znajdziemy tam doniczki w stylu prowansalskim, angielskim, industrialnym i wiele, wiele innych. Co istotne to fakt, że oczywiście ważne jest, aby doniczka nam się podobała, niemniej jednak musi ona także pasować do reszty aranżacji mieszkania i do innych doniczek. Warto zatem wypatrzyć takie doniczki plastikowe hurtownia których posiada w danym stylu w różnej wielkości i odmianach. Dzięki temu, jeśli kiedyś powiększymy nasz domowy ogród, dokupimy tylko doniczki plastikowe z danej serii.

3) jakość doniczki plastikowej

Na koniec warto jeszcze powiedzieć słowo o jakości doniczek plastikowych. Otóż oczywiście plastik nie jest wyjątkowo trwałym materiałem. Niemniej jednak możemy kupić doniczki plastikowe, które będą całkiem przyzwoite, nie będą się łamały, psuły, ani też nie będą mieć kiczowatych barw czy wzorów albo też doniczki najgorszej jakości z Chin. Oczywiście ten pierwszy wybór jest lepszy. Warto zatem zanim wybierzemy się do danej hurtowni doniczek plastikowych , poczytać trochę o różnych doniczkach i hurtowniach. Dowiedzmy się, która hurtownia uznawana jest za lepszą, które firmy wytwarzają doniczki przyzwoitej jakości, w której hurtowni je znajdziemy itp.