Skip to content Skip to footer

Zalety programy solidworks simulation

Program solidworks simulation, a w szczególności jego nowa edycja solidworks simulation professional coraz częściej pojawiają się jako stały punkt oprogramowania komputerów wielu inżynierów. Czym bowiem tak szczególnym wyróżnia się ten program? Co takiego umożliwia solidworks badanie ruchu, że zdobywa taką popularność?

1) ograniczenie tworzenia prototypów pierwszej fazy

No właśnie – solidworks badanie ruchu. Oznacza to, że ten program będzie miał coś wspólnego z symulacją i badaniem zachowywania się poszczególnych maszyn. I rzeczywiście tak jest. Przede wszystkim za pomocą tego oprogramowania można przeprowadzić wirtualne symulacje 3D. Jakiego dokładnie rodzaju?

Na pewno już nawet w standardowej wersji programu znajduje się możliwość przeprowadzeniu szeregu symulacji strukturalnych. np. statycznych liniowych, nie liniowych, wibracyjnych, liniowych dynamicznych czy też termicznych. Ponadto program umożliwia porównanie parametrów produktów wykonanych z różnych materiałów, symulację przepływu cieczy i ciepła oraz symulację ciał sztywnych z uwzględnieniem czasu i zdarzenia.

W skrócie dzięki takim możliwościom nie musimy już tak często tworzyć prototypów pierwszej fazy badań. Te bowiem, które już powstaną, będą naprawdę świetnie przebadane.

2) zaoszczędzenie czasu, funduszy, energii i kreatywności

W związku z powyższym faktem przede wszystkim dzięki solidworks simulation oszczędzamy naprawdę sporo funduszy – w końcu wyprodukowanie takiego modelu sporo całkiem kosztuje. Jednak to nie koniec naszych oszczędności.

Tworzenie prototypów wymaga bowiem nie tylko nakładów finansowych, lecz także niestety naszego czasu i zaangażowanie. Przy którymś z rzędu nieudanym modelu często rezygnujemy. Tu zaś nasza kreatywność nie ucierpi w ten sposób, a ponadto zyskamy wiele czasu na nowe projekty.

3) szeroka oferta produktu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że solidworks simulation występuje w wielu różnych wersjach, w zależności od tego, co kto dokładniej potrzebuje. Mamy zatem jedną na najbardziej polecanych wersji – solidworks simulation professional, która świetnie sprawdza się w pracach inżynierów.

Jednak to nie jest jedyna wersja. Do wyboru są także wersję solidworks badanie ruchu standard, premium, flow simulation – dedykowana do przepływu ciepła i płynów oraz sustainability i plastics.