Opakowania foliowe są coraz bardziej popularne. Otrzymuje się je z tworzyw sztucznych i stanowią świetną alternatywę dla tekturowych opakowań. Coraz bardziej powszechne na rynku są opakowania foliowe z materiałów ekologicznych, takich jak chociażby kukurydza. Folię wytwarzać można z ropy oraz na kilka innych sposobów. Uzyskuje się z niej różnego rodzaju opakowania, które są przezroczyste. Dzięki temu klient może zobaczyć od razu towar, który kupuje.
Torebki foliowe – rodzaje i przeznaczenie
Torebki foliowe są znane każdemu z nas. Nazywane są potocznie reklamówkami, siatkami, jednorazówkami. Wykonane są z folii, tworzywa sztucznego. Ich popularna nazwa, reklamówka, bierze się stąd, że często występują na nich reklamy jakiejś firmy, nazwa sklepu czy produktu. Pojawiły się w Polsce na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. W latach dziewięćdziesiątych pojawiły się cienkie woreczki foliowe, jednolite w kolorze. Ze względu na ich niską wytrzymałość i mały koszt są wykorzystywane jednorazowo.
Woreczki foliowe spożywcze
Woreczki foliowe spożywcze, te które mają atesty PZH, przeznaczone są do bezpośredniego pakowania żywności. Doskonale sprawdzają się do spakowania np. drugiego śniadania do szkoły czy do pracy. Pakuje się w nie chleb, warzywa, owoce. Są wytrzymałe na niskie temperatury, dlatego można w nich mrozić różne produkty spożywcze, jak chociażby mięso.
Inne zastosowanie woreczków foliowych
Worki foliowe, te które nie posiadają specjalnych atestów, wykorzystywane są do pakowania odzieży, artykułów biurowych lub reklamowych.Woreczki foliowe, które są zapinane na suwak, są doskonałe do przechowywania różnych drobiazgów, takich jak leki, kosmetyki czy elementy elektroniczne. Worki te mogą być w różnych rozmiarach. Te większe to idealne rozwiązanie do pakowania różnych większych lub cięższych przedmiotów.Jedne z najpopularniejszych worków foliowych to te, które przeznaczone są na śmiecie. Produkuje się je w różnych rozmiarach i grubościach. Te, których pojemność waha się pomiędzy dwadzieścia a sześćdziesiąt litrów, przeznaczone są na odpady biurowe, natomiast te większe i grubsze najczęściej wykorzystywane są na śmieci z gospodarstwa domowego.