Skip to content Skip to footer

Beskid Niski – świetny wybór na spokojne wakacje

Myśląc o wyjeździe w góry, natychmiast wyobrażamy sobie wysokie Tatry, Bieszczady lub chociaż Pieniny. Nic więc dziwnego, iż w tych miejscach aż roi się od turystów, szczególnie w sezonie letnim. Stanie w kolejkach do schroniska bądź na wejście na szczyt góry, może skutecznie zniechęcić nas do pieszych wycieczek. Musimy też mierzyć siły na zamiary – umówmy się, że nie każdy poradzi sobie na wędrówce w Tatrach. Warto zatem zastanowić się nad inną, dużo spokojniejszą miejscówką. Jaką?

Beskid Niski – najspokojniejsze góry w Polsce.

Beskid Niski w pełni zasłużył sobie na miano najspokojniejszego pasma górskiego w Polsce. Dlaczego? Po pierwsze, ilość turystów odwiedzających te szlaki jest niewielka w porównaniu ze wspomnianymi wyżej górami. Cisza, spokój, brak tłumów na szlakach i ścieżkach mogą zdziwić i zachwycić odwiedzających tę okolicę piechurów. Innym powodem, dla którego Beskid Niski został okrzyknięty najspokojniejszym pasmem w Polsce, może być fakt, iż nie są to góry zbyt wymagające. Znakomicie nadadzą się dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze zdobywaniem górskich przygód.

Porąbka noclegi tanie i wygodne

Chcąc zwiedzać najspokojniejsze góry w Polsce, czyli Beskid Niski, musimy starannie wybrać miejscówkę do spania. Znakomicie nadadzą się do tego noclegi Porąbka i okolice. Porąbka jest niewielką wsią znajdującą się w województwie śląskim, powiecie bielskim, u podnóża Beskidu Niskiego. Znajdując tutaj miejsce noclegowe, zyskujemy idealną bazę wypadową na górskie szlaki.Gdy jednak znudzi nam się chodzenie po górach, możemy wybrać się do wsi, by zobaczyć miejscowe atrakcje. Znajduje się tam bowiem pierwsza w Polsce zapora wodna. Zaprojektowana została przez Gabriela Narutowicza. Inną, ciekawą do zobaczenia atrakcją jest zabytkowa kaplica, z drewnianą wieżą pokrytą gontem. Warto jest zobaczyć także Kaplicę Matki Boskiej Śnieżnej na Trzonce. Zachwyca ona pięknem i delikatnością, dlatego warto sobie zrobić jednodniową przerwę w zdobywaniu górskich szczytów, by ją zobaczyć.

Beskid Niski – idealny dla dzieci

Beskid Niski, ze względu na swój poziom trudności, idealnie nadaje się na rodzinne wakacje z dziećmi. Każdy maluch powinien dać sobie radę na tych niezbyt wymagających szlakach, jednocześnie mając frajdę ze zdobywanych szczytów.