Skip to content Skip to footer

Cennik przesyłek kurierskich

Wiele firm kurierskich narzuca swój cennik dostaw. Internetowe porównywarki kurierskie często są dowodem, że koszt dwóch paczek o identycznych wymiarach i tej samej wadze może różnić się u dwóch odmiennych przewoźników. Warto jednak skupić się na podstawowych czynnikach wpływających na to, jak będzie wyglądała wycena paczki.

Przewożenie cennych towarów

Bez wątpienia, jeśli ktoś wysyła ważną dla siebie rzecz (lub jest to przedmiot, za który trzeba wziąć o wiele większą odpowiedzialność, ponieważ jest to dla przykładu przedmiot szklany) poprzez firmę kurierską, to będzie chciał zabezpieczyć paczkę w taki sposób, by nic złego się jej w czasie drogi nie przydarzyło. Niestety samo zabezpieczenie paczki wewnątrz może zbyt wiele nie dać, gdy spakowany przedmiot nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wtedy dobrą decyzją jest dopłata za ubezpieczenie paczki. Oczywiście, wycena przesyłki jednocześnie wzrośnie.

Firmy kurierskie oferują tę usługę i oznaczają jej konkretny koszt, który można najłatwiej sprawdzić na stronach internetowych przewoźników w zakładce noszącej zwykle nazwę „przesyłki kurierskie cennik„. Ma ona na celu zapewnić paczce bezpieczniejszą podróż, zwłaszcza w czasie przenoszenia jej z magazynu do samochodu dostawczego. Kurierzy wiedzą wtedy, że paczka ubezpieczona nie może być niedbale przerzucana z miejsca na miejsce. Powinna być ponadto ułożona w samochodzie dostawczym w miejscu, w którym nie będzie narażona na przygniecenie przez cięższe paczki.

Inne usługi dodatkowe

Wycena przesyłki wzrasta również wtedy, gdy osoba zamawiająca przewóz za pomocą kuriera, chce uzyskać potwierdzenie o dotarciu paczki do miejsca docelowego. Często korzystają z tej opcji osoby, które sprzedają towary i chcą upewnić się, czy paczka dotarła do klienta. To również jest dla nich potwierdzenie, że paczka nie została nadana z powrotem, więc zapakowany produkt nie został zniszczony po drodze lub zgadza się z tym, co klient oczekiwał.

Wycena paczki wzrasta przy jeszcze jednej bardzo popularnej usłudze. Mowa o przesyłce za pobraniem. Jest to bardzo wygodna usługa dla wielu klientów, zwłaszcza osób kupujących produkty w internecie. Będzie ona przydatna dla tych, którzy nie mają możliwości wykonania przelewu internetowego i są zwolennikami płacenia gotówką za otrzymane towary.