Skip to content Skip to footer

Czy wizytówka Google jest kosztowna?

Oferowana przez Google usługa Moja Firma pozwala na stworzenie w wyszukiwarce darmowego profilu i oznaczenia miejsca prowadzenia działalności pinezką na mapach Google. Choć ogólnie, usługa ta jest bezpłatna, można zdecydować się na dokupienie dodatkowych opcji.

Wizytówka Google – korzyści dla firmy

Wizytówka w Google ma na celu ułatwienie odnalezienia firmy przez potencjalnego klienta. Dzięki udostępnionym danym kontaktowym osoba wyszukująca przedsiębiorstw z określonej branży w swojej okolicy, ma szansę skontaktować się tylko z tymi firmami, które utworzyły swoją wizytówkę Google.

W ramach tej usługi przedsiębiorca może również kontrolować, jak wyglądają trendy w kwestii przeglądania jego profilu. Wiele płatnych usług oferowanych przez Google pozwala na jeszcze lepsze rozreklamowanie swojej działalności. W tym zakresie można podjąć współpracę z profesjonalną firmą lub spróbować samodzielnie popularyzować swą firmę.

Google Maps Firma – promowanie

Jedną z płatnych opcji, jakie oferuje wizytówka w Google jest dodanie pinezki swojej firmy do mapy. To pozwala na jasne określenie miejsca prowadzonej działalności, a dodatkowo – jeśli ktoś poszukuje przedsiębiorstwa o określonym profilu na mapie, trafi na okoliczne firmy.

Z tego względu, dobrym pomysłem może być opłacenie dodatkowej reklamy w google maps firma. Dzięki tej usłudze każdy, kto będzie wyszukiwał frazę związaną z profilem działalności firmy, w pierwszej kolejności zobaczy właśnie promowane oferty.

Warto wiedzieć, że istnieje wiele firm prowadzących działalność nakierowaną na optymalizację wizytówek w Google. Na współpracę szczególnie często decydują się przedsiębiorcy, którzy mają nikłe pojęcie o tym, w jaki sposób odpowiednio się reklamować i jakie opcje daje wizytówka Google.

O czym należy pamiętać tworząc wizytówkę?

Przede wszystkim – upewnić się, że podawane dane są w 100% poprawne. Drobna literówka w adresie czy numerze telefonu może nieść za sobą duże konsekwencje – klient po prostu nie będzie w stanie skontaktować się z firmą. Warto także zapoznawać się na bieżąco z ewentualnymi opiniami pojawiającymi się pod danym profilem – dadzą one możliwość zorientowania się, co robimy dobrze, a co nie odpowiada klientom.

Koniecznie trzeba także pamiętać o aktualizowaniu wpisywanych danych. Tylko w ten sposób potencjalni konsumenci będą mogli trafić na przedsiębiorstwo i z powodzeniem się z nim skontaktować.