Skip to content Skip to footer

Ciekawe i aktywne urodziny dla dzieci

Dawniej każde urodziny dla dzieci przebiegały w dość standardowy sposób – zapraszało się rodzinę, kilkoro znajomych i siadało się do stołu. Później ewentualnie wprowadzono modyfikację i zapraszano do domu przyjaciół dzieci… Jednak to ciągle nie były urodziny dla dzieci tylko tak naprawdę bardziej impreza dla ich rodziców. Jak można zatem dzisiaj ciekawie zaaranżować urodziny dla dziecka?

Urodziny dla dzieci w XXI wieku

Obecnie pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Warto przede wszystkim jednak skupić się na tym, że urodziny dziecko powinno spędzać z najbliższymi – z rodziną i z przyjaciółmi. Nie jest zatem dobrze, jeśli rodzice zostawiają pociechę nawet na świetnej zabawie, ale nie biorą sami w ogóle w niej udziału.

Dlatego dobrym pomysłem jest takie zaaranżowanie urodzin, aby dziecko mogło się spotkać ze znajomymi i spędzić czas z rodziną. Warto tu szczególnie zaznaczyć, że dzisiaj także rozbudowana jest różnego rodzaju oferta dotycząca ciekawego spędzania takich urodzin.

Urodziny i sport

Przede wszystkim będą to różnego rodzaju warsztaty sportowe. Na pierwszy plan wysuwa się jazda konna w połączeniu z ogniskiem czy że strzelaniem z łuku – to na pewno będzie świetna zabawa! Warto także rozważyć różnego rodzaju warsztaty survivalowe. Jako rodzice często możemy także w nich wziąć udział albo spędzić potem jeszcze trochę czasu z dzieckiem sam na sam. Takie warsztaty nie tylko będą znakomitą przygodą, lecz również wiele nauczą naszą pociechę.

Ostatnio także popularne są urodziny dla dzieci w formie wyjścia na ściankę wspinaczkową. Tu jednakże trzeba pamiętać o tym, że nie jest to dobre rozwiązanie dla małych dzieci. Ciekawie także sprawdza się nauka golfa, wyjście do escape room itp.

Urodziny i sztuka oraz nauka

Warto także z okazji urodzin pokazać dziecku, że nauka i sztuka wcale je muszą być nudne. Dzisiaj bowiem wiele muzeów organizuje bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci z zakresu właśnie programowania, fotografii czy fizyki.

To brzmi poważnie, jednak w praktyce dzieci mają możliwość w końcu poznania różnego rodzaju zjawisk, wykonania własnoręcznie ciekawych eksperymentów, zapoznania się z różnymi świetnymi reakcjami. Słowem – to naprawdę ciekawa atrakcja na urodziny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju